Továbbra is nyeretlen az AVE-Agria RC-Eger a női NB I-ben. A hevesiek az alapszakasz ötödik fordulójában hazai pályán kaptak ki 3:2-re a BITT-Kaposvári NRC-től, pedig már 2:0-ra is vezettek.

Az egriek az első és a második szettben feledtették szurkolóikkal az elmúlt hetek sikertelenségét. Lelkes, jó játékkal megnyerték ezt a két szakaszt, így az első siker kapujában voltak. A harmadik szakasztól viszont újítani tudott a Kaposvár, és fordított. A vereség különösen azért fájó, mert a hazai csapatnak komoly lehetősége volt arra, hogy végre győztesen hagyhassa el a pályát és pontot tegyen a Kaposvár elleni, hosszú ideje tartó nyeretlenségi széria végére. Az újabb fiaskóval zsinórban ötödik vereségét szenvedte el az Eger.

Két megnyert szettet követően ritmust váltott a vendégcsapat. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Róth Imola sérülés miatt kiszállni kényszerült az Egerből, ezáltal pedig vérszegényebbek lettek a hevesiek. A harmadik felvonásban nagy különbséggel diadalmaskodott a Kaposvár, majd a negyedik szakaszt, ha jóval nehezebben is, de szintén hozta a látogató. A befejező rövidített felvonás nagy fordulatokat hozott, és egy vendégsikert.

NB I, nők, alapszakasz, 5. forduló

AVE-Agria RC Eger – BITT-Kaposvári NRK 2:3 (18, 16, –12, –22, –13)
Eger, 100 néző. Játékvezetők: Bodrogi, Csizmarik
Eger: Petrás, Tóth R., Tóth E., Imreh, Dancs, Róth. Csere: Répászki (liberó), Izsák, Hajdú. Edző: Juhászné Tóth Mária
Kaposvár: Pintér Zs., Harmath, Horváth P., Rák, Pálfy, Ihász. Csere: Horváth Zs. (liberó), Győrbíró, Kovács K., Kondor G., Császár. Edző: Halász Márta

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:6, 16:11, 23:18. 2. játszma: 8:3, 16:8, 23:14. 3. játszma: 3:8, 5:16, 8:23. 4. játszma: 7:8, 16:15, 21:23. 5. játszma: 8:4, 10:8, 12:13

Juhászné Tóth Mária: – Az első két szettben sem játszottunk jól, de mégis sikerült megnyerünk azokat. A kényszerű csere megbontotta az egységet. Megnyert mérkőzést sikerült elveszítenünk.
Halász Márta: – Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen, szerezte meg tartalékosan felálló csapatom az értékes győzelmet.

Veszprémi Egyetemi SC – Szolnoki RK-SI 3:0 (22, 20, 16)
Újbuda TC – Albrecht-Miskolci VSC-MISI 3:2 (20, –17, 20, –18, 10)
Palota-Böllhoff – Kalocsai SE 3:0