A MÁV Előre 3:1-re nyert a Békéscsabai RSE otthonában a női Extraliga alapszakaszának második fordulójában.

A vendégek kaptak hamarabb lábra, ám nem sokáig örülhettek előnyüknek, ugyanis hamar fordított a hazai csapat. Remekül nyitottak a békéscsabaiak, s bár a fehérvári sánc jól működött, azért sokszor áttörték azt a házigazdák. Jezerniczki Tímeának volt egy remek sorozata, aki az első szett közepén kilencszer nyithatott egymás után, eredményesen.

A finisben ugyan felzárkózott a MÁV Előre, de egyáltalán nem volt veszélyben a csabaiak részsikere. A második játékrészben feltámadt a Székesfehérvár, Dzunics Anna vezérletével gyűjtögették a pontokat. A hazaiaknak inkább csak felvillanásaik voltak, védekezésük meglehetősen halvány volt. Időnként megközelítették ellenfelüket, de utolérni már nem tudták.

A harmadik szettben újabb sebességbe kapcsoltak a vendégek. Remekül védekeztek, jól működött a sáncuk, támadásaik is hatékonyaknak bizonyultak, a csabaiaknál egyre nagyobb problémát jelentettek a nyitásfogadások, és a fellángolásokból is egyre kevesebbet mutattak. A finisre javultak a házigazdák, egyenlítettek is, de végül kicsúszott kezükből a játszmagyőzelem.

A negyedik játékrész ott folytatódott, ahol az előző kettő: rakkolt a Fehérvár, kapaszkodott a Békéscsaba, ám ezúttal is kevés sikerrel. Bár kétszer is ledolgozták a hátrányt a szettben, ám ezúttal is a jobban védekező Fehérvár nyert. Összességében a kevesebb hibával játszó vendégek megérdemelt győzelmet arattak a békéscsabaiak otthonában a bajnokság második fordulójában.

Extraliga, nők, alapszakasz, 2. forduló

Békéscsabai RSE – MÁV Előre-Pro Pátria Electronics SC 1:3 (19, –20, –20, –20)
Békéscsaba, 300 néző. Játékvezetők: Szél, Csikós
Békéscsaba: Jenei 6, Molcsányi 26, Horváth V. 2, Jezerniczki 4, Fésüs E. 7, Soós N. 17. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 6, Kerepeczki, Czina 1. Edző: Nagy Attila
MÁV Előre: Vacsi 14, Antal A. 17, Papp D. 11, Tálas 3, Dzunics A. 10, Kondor T. 2. Csere: Germann (liberó). Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 6:5, 6:7, 15:7, 15:10, 21:12, 23:19. 2. játszma: 3:0, 3:2, 6:2, 6:5, 9:5, 9:10, 12:12, 17:21. 3. játszma: 0:5, 2:9, 5:9, 5:11, 10:12, 11:15, 19:19, 19:23. 4. játszma: 1:4, 3:4, 4:10, 11:11, 12:15, 17:17, 17:22

Nagy Attila: – Sajnos a döntő pillanatokban bugyuta hibákkal segítettük győzelemhez a fehérváriakat. Csak másfél szetten keresztül tudtunk megfelelő színvonalon játszani.
Fésűs Irén: – Nem játszottunk kiemelkedően, de nagyon vágytunk a győzelemre. A csapat nagy akarással játszott.

(forrás: beol.hu)