A Békéscsaba hazai pályán 3:0-ra nyert a BSE ellen a női NB I bronzcsatájának negyedik mérkőzésén, így a Városmajorban dől el a harmadik hely sorsa! A viharsarkiak számára bizakodásra adhatott okot a csütörtökön, a fővárosban elért 3:2-re elvesztett mérkőzés.

Azon a találkozón a csabaiak jobb teljesítményt nyújtottak, mint három nappal korábban, a viharsarki derbin.

Ezúttal az első szettben már 1:3-as állásnál kikérte első idejét a hazaiak edzője, Kormos Mihály, ugyanis röpke két perc eltelte után hibákat fedezett fel a játékban. Ennek hatására villámgyorsan fordított a házigazda. Az öröm rövid ideig tartott, mert a remekül védekező fővárosiak visszavették a vezetést. Ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat, de az egypontos előny mindig a BSE-nél volt. Egészen 11:11-ig, amikor robbantott a Békéscsaba. 14:11-nél Fésüs Irén is kikérte első idejét. Ez sem segített a vendégeken, egyre jobban elhúzott a pályaválasztó. A csabai ütők egymást múlták felül, és biztosan nyerték a szettet (1:0).

A második játékrészt jól kezdték a csabaiak, 6:2-nél a vendégek edzője időt kért. Nem tudtak mit kezdeni Medics kőkemény ütéseivel, így hamar ötpontosra nőtt az előny. Ezúttal Soós Nikolett nemcsak ütésben volt erős, hanem jól is védekezett. 11:4-nél jött egy kis megtorpanás, amin az időkérés segített. Ezzel kísérletezett a vendégek edzője is 17:11-nél, ám hatástalanul, ugyanis biztosan győzött a házigazda (2:0).

A harmadik szett végig szorosan alakult, döntetlen állásnál a csabaiak szereztek zsinórban három pontot. Dolgozott a düh a vereségre álló fővárosiakban, ugyanis fordítottak, miután jöttek a hazaiak hibái. Fordulatos volt a játék, és nem lankadtak a csapatok. A finisben általában már a csabaiak vezettek egy ponttal, 23:22-nél a vendégek mestere kikérte második idejét is. De már a lelki fröccs sem segített csapatán, így aztán tudomásul kellett venniük, hogy lesz ötödik mérkőzés is (3:0).

A Békéscsaba száz százalékot javult a korábbi bronzmérkőzésekhez képest, a BSE lányai viszont meglehetősen fásultan mozogtak, így teljesen megérdemelten nyerte a negyedik csatát a viharsarki egylet.

NB I, nők, a 3. helyért, 4. mérkőzés

Békéscsabai RSE — Budapest SE FKF Zrt. 3:0 (19, 18, 23)

Békéscsaba, 500 néző. Játékvezetők: ifj. Szabó P., Mezei.
Békéscsaba: Vargas 3, Soós N. 10, Fésüs E. 2, Pallag 12, Szombathelyi Sz. 12, Medics 12. Csere: Molcsányi R., (liberó), Czina 3, Horváth V., Kerepeczki. Edző: Kormos Mihály
BSE: Antal A, 4, Vacsi 6, Hackl 7, Lakatos 5, Tóthné 10, Tálas 7. Csere: Tóth A. (liberó), Gregori 1, Horváth A. 2, Dzunics, Kondor T. Edző: Fésűs Irén

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 4:3, 4:5, 11:11, 15:11, 20:14, 22:19. 2. játszma: 2:0, 4:1, 7:2, 11:4, 11:8, 15:9, 17:11, 22:15, 22:18. 3. játszma: 2:0, 3:3, 6:5, 6:7, 8:7, 8:9, 11:9, 11:11, 14:11, 14:15, 21:20, 23:23.

Az egyik csapat harmadik győzelemig tartó párharc állása: 2:2

Kormos Mihály:
— Csodálatos csapatom megtette, amit a haza követelt, ötödik mérkőzésre mentette a párharcot. Remélem, fantasztikus közönségünk, elkísér bennünket a fővárosba hétfőn, és feltehetjük a koronát az idei meseszép szezonra.
Fésüs Irén: — Küzdöttünk, küzdöttünk, de mindhiába.

(forrás: beol.hu)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda nb1 rájátszás bse brse