Otthon, újra előnyben...

2012.04.26. 00:14

A Vasas ismét 3:1-re nyert hazai pályán a Gödöllő ellen a női NB I döntőjében, így a harmadik mérkőzés után 2:1-re vezet a párharcban! Pénteken eldőlhet az aranyérem sorsa!

A bosszantó hibák miatt elbukott nyitó szettet követően, a folytatásban 24:23-as Vasas-vezetésről sikerült fordítaniuk az ekkor harcosan és jó felfogásban röplabdázó gödöllői lányoknak (1:1).

Mint utóbb kiderült, a záró etapot leszámítva szoros, izgalmas és hazai küzdőtereken ritkán látható megoldásokkal is tarkított csata valójában egy-egy után, a harmadik felvonás drámai végjátékában dőlt el. Egészen pontosan akkor, amikor a gödöllői hatos tagjai a számukra hízelgő 24:23-nál képtelenek voltak lezárni a játékrészt (2:1).

Nehéz megjósolni, hogy mi lett volna, ha a felek gödöllői játszmaelőnyről vágnak neki a negyedik etapnak, az viszont viszonylag hamar nyilvánvalóvá vált, hogy milyen következményekkel kell szembesülniük a látogatóknak a nüánsznyi különbséggel elbukott harmadik szett után. Lesújtóval, hiszen a játékosok lelkileg és fizikailag sem tudtak megújulni, ezáltal az önbizalomtól duzzadó fővárosiak alapos verést mértek rájuk (3:1).

A negyedik meccset április 27-én, pénteken 18 órától rendezik.

NB I, nők, döntő, 3. mérkőzés

Vasas-Óbuda-Hofeka ― TEVA-Gödöllői RC 3:1 (22, ―24, 24, 15)

Folyondár utca, 500 néző. Játékvezetők: Hóbor, ifj. Szabó P.
Vasas: Milovits 4, Sándor R. 18, Miklai 16, Oláh V. 6, Dékány 13, Nagy E. 7. Csere: Lévai (liberó), Fábián F., Gudmann. Edző: Jókay Zoltán
Gödöllő: Lutter L. 1, Németh Zs. 10, Merkószki 10, Csengeri 9, Szakmáry 10, Széles 11. Csere: Lékó (liberó), Kriegel Zs. 5, Berze, Horváth G. 3. Edző: Ludvig Zsolt

Az eredmény alakulása. 1. játszma:
0:2, 4:3, 7:7, 11:9, 11:11, 18:13, 19:18, 21:18, 21:20. 2. játszma: 4:2, 4:4, 4:7, 7:7, 14:14, 18:14, 20:17, 20:20, 21:22, 24:23. 3. játszma: 0:3, 4:4, 6:6, 6:8, 9:8, 13:10, 15:14, 18:15, 21:18, 21:20, 23:23, 23:24. 4. játszma: 0:2, 6:3, 13:4, 17:7, 21:10

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, a Vasas javára.

Jókay Zoltán:
― Döntő volt, hogy a harmadik játszmát mi nyertük meg. Tudom, hogy a csapatom tud még jobban is játszani. Nagyon jó a remek közönségünk előtt játszani, de azért Gödöllőn lezárnánk a párharcot.
Ludvig Zsolt: ― A harmadik szett végjátéka jelentette a fordulópontot, utána már nem volt esélyünk. Nagyon küzdöttek a lányok, és pénteken is küzdeni fogunk, hogy még egyszer visszajöjjünk ide.

Férfiak

A 3. helyért, 3. mérkőzés:
Dági KSE ― Vegyész RC-Kazincbarcika 3:2 (22, ―24, ―18, 21, 12)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, a Dág javára.

Az 5. helyért, 2. mérkőzés: MAFC-BME-Mapei ― Dunaferr SE 2:3 (―18, ―23, 23, 23, ―7)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0, a Dunaferr javára.

A 7. helyért, 2. mérkőzés: Csepeli RC ― Szolnoki Főiskola RK-SI 3:2 (23, ―16, ―22, 16, 11)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1:1

(forrás: Gödöllői Hírek)