A Budapest SE hazai pályán 3:2-re győzött a Békéscsabai RSE ellen a női NB I bronzcsatájának harmadik mérkőzésén. A fővárosiak a párharc első meccsét elvesztették, de immár 2:1-re vezetnek összesítésben.

Határozottan kezdett a BSE, a Békéscsaba játékába több hiba csúszott. Kormos Mihály 4:9-nél és 5:13-nál is időt kért az első szettben, s ezután sokkal összeszedettebbé vált csapata játéka. Felzárkózott a Békéscsaba, a nyitásfogadások is jobban sikerültek, de a szettet már nem sikerült hozni (1:0). Bár eleinte a második játszma is a Budapest SE számára alakult jobban, 11:11-nél fordult a kocka, nem véletlen, hogy most a hazaiak edzőnője kérte ki mindkét idejét. Szorosan alakult a folytatás, de a végjátékból a vendégek jöttek ki jobban (1:1).

A viharsarkiak korán faképnél hagyták vendéglátóikat, és immáron a vezetést is átvették (1:2). A lendület a negyedik etapra sem csökkent, szépen haladt előre a Békéscsaba, s igen közel került ahhoz, hogy második fővárosi fellépésén is győzzön. Fésüs Irén állandóan forgatta csapatát, és a végére el is talált valamit, mert megfordították az eredményt (2:2). A BSE a döntő szettben érvényesítette lélektani előnyét és 2:1-re alakította az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcot.

― A negyedik szett végjátékában a kezünkben volt a lehetőség, nem éltünk vele. Most játszottunk a legjobban, és szombaton, Békéscsabán mindent megteszünk azért, hogy hétfőn visszajöjjünk ide ― értékelt Kormos Mihály.

NB I, nők, a 3. helyért, 3. mérkőzés

Budapest SE-FKF Zrt. — Békéscsabai RSE 3:2 (18, —23, —12, 25, 12)

Városmajor, 300 néző. Játékvezetők: Tillmann, Adler
BSE: Tálas 6, Vacsi 7, Antal A. 24, Tóthné 11, Lakatos E. 2, Hackl 9. Csere: Tóth A. (liberó), Horváth A. 5, Gregori. Edző: Fésüs Irén
Békéscsaba: Vargas 2, Medics 19, Fésüs E. 8, Soós N. 12, Pallag 17, Szombathelyi Sz. 18. Csere: Molcsányi R. (liberó), Jenei, Czina 2, Horváth V. 1. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 5:3, 9:5, 15:6, 16:10, 18:12, 22:18. 2. játszma: 4:2, 8:6, 11:9, 11:12, 16:15, 18:16, 21:19, 22:23. 3. játszma: 2:3, 3:5, 5:8, 7:12, 8:15, 9:20, 11:23. 4. játszma: 2:5, 4:8, 9:12, 10:14, 13:16, 17:19, 18:20, 20:22, 22:22. 5. játszma: 5:4, 10:5, 11:6, 12:10

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, a BSE javára.

(forrás: beol.hu)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda nb1 rájátszás bse brse