Fordulatos küzdelemben, 107 perces, nem mindennapi csata végén szerezte meg a győzelmet a Fino-Kaposvár a férfibajnokság döntőjének első mérkőzésén. A címvédő somogyiak két ponttal nyerték a nyitójátszmát, majd egyenlített a Kalo-Méh-Kecskeméti SE.

Népes szurkolótábor előtt indult útjára a labda a döntő első mérkőzésén. A Fino csapatkapitánya, Geiger András kezdte a pontgyártást, majd Csoma Krisztián egyenlített. A folytatásban szoros, izgalmas csata bontakozott ki: felváltva estek a pontok, egyik csapat sem tudott megnyugtató előnyhöz jutni. A hát- és deréksérüléséből hellyel-közzel felépült Gergye Roland ászszervája után 6:4 állt a táblán, néhány pillanat múlva, Csala Bernát ütésével viszont átvette a vezetést a Kecskemét.

Az első technikai szünetben 7:8 állt a táblán, aztán újabb remek labdamenetekkel folytatódott a küzdelem. 12:14-nél Demeter György hiába nyomta meg az időkérést jelző berendezést, folytatódott a játék, és mint kiderült, nem is történt baj: Nacsa Gábor és Geiger András pontjával egyenlített csapata. A vendégek a szett második felében is sokáig tartották magukat. A somogyi együttes 18:17-nél, Gergye ütésével vette át a vezetést és az irányítást is. Ezután már a Fino járt valamivel előrébb, és egy parádés támadás végén Gergye juttatta játszmalabdához csapatát, majd Nacsa tett pontot a játékrész végére (25:23, 1:0).

A térfélcsere után is a küzdelem dominált, néha azonban egy-egy hosszú labdamenet lázba hozta a lelkes kaposvári publikumot. Ebben a játszmában több volt a nagyobb fordulat: a kaposváriak előbb három-, majd négypontos hátrányt dolgoztak le kemény munkával, 19:19 után pedig sikerült a vezetést is átvenniük. Még ekkor sem nyugodhattak meg: a Kecskemét Csala Bernát és Dorcsák Lajos sikeres támadásai nyomán újra nyerőhelyzetbe került (21:23), a házigazda azonban újra egyenlíteni tudott. Az utolsó pontokat azonban a jól pörgő vendégek gyűjtötték be, a 23:25-ös eredményt Csányi Dániel alakította ki (1:1).

Tóth Gábor foghatatlan nyitása vezette be a harmadik játékrészt, és úgy tűnt, hogy a kaposvári fiúk csak keresik önmagukat. A fordulatot Nacsa Gábor nagyszerű szervasorozata hozta meg: a hazaiak egymás után öt pontot szereztek, és újból kézbe vehették volna az irányítást. A vendégek azonban másképp gondolták, és szívós játékkal újra leelőzték riválisukat. Dorcsák ütése után már 12:14 állt a táblán, így Demeter György kénytelen volt időt kérni, és rendezni a sorokat. A Kecskemét minden somogyi pontra válaszolt, így a házigazda ezekben a percekben igazából csak futott az eredmény után. A címvédő 21:21-nél egyenlített, majd Geiger András ásznyitásával átvette a vezetést. A Fino ezúttal nem hagyta, hogy kiénekeljék a szájából a sajtot: Nacsa pontos támadás-befejezése után Csányi hibázott a túloldalon, Szabó Alpár elsőrangú blokkja pedig véget vetett a nem mindennapi küzdelemnek (25:22. 2:1).

A hazai drukkerek abban bíztak, hogy a kiszenvedett, kiküzdött siker görcsoldó hatású lesz, és a fiúk végre valóban játékba lendülnek. Lényegében így is történt. A kaposváriak sáncmunkája nagyot javult (főleg Szabó Alpár jeleskedett ebben a műfajban), és a negyedik szettben már az első percektől ők diktálták a tempót. Nagy kérdés volt, hogy bírja majd erővel az alföldi legénység: nos, időnként úgy tűnt, hogy előbb elfogyott a szufla, mint a másik oldalon. Nacsa Gábor mintaszerű blokkja után 14:11 állt a táblán, Csoma hibáját követően pedig négy pontra nőtt a somogyi előny. Csala Bernát tartotta a lelket ezekben a pillanatokban a vendéggárdában, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a Fino egyre közelebb kerüljön a diadalhoz.

Szabó Alpár pontjával már 21:17-re vezetett a házigazda, ifjabb Laszczik Iván remek sánca nyomán pedig 23:18-ra alakult az eredmény. Egy rossz kecskeméti nyitással meccslabdához jutott a Fino, és miután Nagy József kezéről a padlóra pattant a labda, megkezdődhetett az ünneplés. A somogyiak pontosan két órával az első labdamenet után szerezték meg a győztes pontot (25:20, 3:1).

A kaposváriak teljesítményén látszott, hogy hosszú hetek óta nem játszottak mérkőzését, de így is kivívták az igen fontos győzelmet. A teljesítmény várhatóan folyamatosan javul majd, így derűlátó hangulatban várhatjuk a finálé folytatását. A párharc második mérkőzését hétfőn 18 órától játsszák Kecskeméten.

NB I, férfiak, döntő, 1. mérkőzés

Fino-Kaposvár ― Kalo-Méh-Kecskeméti SE 3:1 (23, ―23, 22, 20)

Kaposvár, 500 néző. Játékvezetők: Ujházi, ifj. Szabó P.
Kaposvár: Szabó A. 7, ifj. Laszczik 3, Geiger 12, Nagy J. 7, Nacsa 22, Gergye 16. Csere: Dömötör (liberó), Magyar B . Edző: Demeter György
Kecskemét: Tóth G. 4, Csala 14, Dorcsák 12, Csoma 13, Csányi 14, Bokor G. 4. Csere: Szabó T. (liberó), Szappanos, Farkas P., Hatvany Zs. Edző: Gyurkó Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:0, 2:1, 6:5, 6:7, 11:12, 12:14, 14:14, 14:16, 15:17, 18:17, 22:21, 22:22, 24:22. 2. játszma: 0:1, 1:3, 3:5, 7:8, 8:11, 9:13, 12:13, 12:15, 15:15, 15:17, 17:17, 18:19, 20:19, 21:23, 23:23. 3. játszma: 0:2, 2:4, 4:6, 9:6, 10:10, 12:14, 14:16, 16:18, 18:20, 21:21, 22:21. 4. játszma: 1:3, 3:3, 4:4, 6:4, 9:6, 10:7, 10:10, 15:11, 16:13, 16:15, 19:16, 21:17, 23:18

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1:0, a Kaposvár javára.

Demeter György:
― Mindvégig nagy taktikai csata folyt a pályán. A harmadik és negyedik játszmában sáncaink már lényegesen hatásosabbnak bizonyultak. Nehéz sorozat elé nézünk, hisz ellenfelünk jól felkészített csapat.
Gyurkó Sándor: ― A negyedik játszmára fizikailag is és fejben is elfáradtunk, ám az első három szettben komoly játékerőt képviseltünk. A negyedik szettben buta hibákat vétettünk. De még nincs vége, harcolunk tovább.

(forrás: kapos.hu)