Veresék vereségei

2012.04.13. 19:21

Csütörtökön játszották az orosz bajnokság döntőjének első mérkőzését, amelyen a Bajnokok Ligája-címvédő Zenit Kazany hazai pályán 3:2-re nyert Veres Péter CEV Kupa-győztes együttese, a Dinamo Moszkva ellen. A magyar játékos ― csapata legeredményesebbjeként ― 18 pontot szerzett.

A pénteki második találkozót 3:0-ra nyerték a tatárföldiek, a magyar játékos nyolc pontig jutott.

A román férfidöntőben Nagy Péter és Mózer Zoltán együttese már csak egy győzelemre van az aranyéremtől! A Remat Zalau hazai pályán előbb 3:2-re, majd 3:0-ra nyert a CVM Tomis Constanta ellen, a finálé harmadik meccsét április 17-én rendezik a tengerparti városban.

Szerbiában nem sikerült a döntőbe jutás Németh Ferenc csapatának. Az ide kattintva olvasható cikkünkben beszámoltunk róla, hogy négy meccs után 2:2-re állt a Radnicski Kragujevac és a Vojvodina Novi Sad párharca. Nos, mivel az ötödik felvonást az idegenben játszó újvidékiek nyerték 3:2-re, ők mentek tovább. A magyar légiós a mezőny legeredményesebbjeként harminc pontot szerzett (54/29, 54%, +25)! A meccs krónikájához tartozik, hogy a hazaiak két játszma után 2:0-ra vezettek, és ezután mindhárom játszmát a minimális két ponttal vesztették el... Az ötmeccses elődöntőben négy alkalommal is ötjátszmás csatát vívtak a csapatok.

A bajnokságot egyébként a Crvena Zvezda nyerte, miután a fináléban kétszer 3:0-ra, egyszer pedig 3:1-re győzött a Vojvodina ellen.

Lengyelországban ifj. Grózer György együttese, a CEV Kupa-ezüstérmes Asseco Resovia Rzeszów ott van a döntőben! Korábban írtunk róla, hogy két meccs után 1:1 volt az állás a Zaksa Kedzierzyn-Kozle ellen. Nos, a folytatásban a Resovia hazai pályán előbb 3:2-re nyert, a magyar játékos elképesztő teljesítménnyel 33 pontig jutott (46/30, 65%, +23)! A negyedik találkozón simábban, 3:0-ra győztek, de Grózer itt is eljutott 23 pontig (33/19, 58%, +16). Kell-e mondani, hogy mindkétszer toronymagasan a mezőny legeredményesebbje volt?! A fináléban a címvédő PGE Skra Belchatów lesz az ellenfél, a párharc április 17-én, kedden kezdődik.

Orosz bajnokság, férfiak, döntő
1. mérkőzés:
Zenit Kazany ― Dinamo Moszkva 3:2 (23, ―23, ―20, 22, 9). Statisztika itt! Képgaléria itt!
2. mérkőzés: Zenit Kazany ― Dinamo Moszkva 3:0 (20, 22, 17). Statisztika itt!
A 3. mérkőzés időpontja: április 17. kedd (Moszkva)

Román bajnokság, férfiak, döntő
CS Remat Zalau ― CVM Tomis Constanta 3:2 (22, ―17, 18, ―17, 13)
2. mérkőzés: CS Remat Zalau ― CVM Tomis Constanta 3:0 (18, 22, 24)
A 3. mérkőzés időpontja: április 17. kedd, Constanta

Szerb bajnokság, férfiak, elődöntő
5. mérkőzés:
Radnicski Kragujevac ― Vojvodina Novi Sad 2:3 (22, 18, ―24, ―23, ―14). Statisztika itt!
Továbbjutott: Vojvodina (3:2)

Lengyel bajnokság, férfiak, elődöntő
3. mérkőzés: Asseco Resovia Rzeszów ― Zaksa Kedzierzyn-Kozle 3:2 (23, ―27, ―23, 15, 13). Statisztika itt!
4. mérkőzés: Asseco Resovia Rzeszów ― Zaksa Kedzierzyn-Kozle 3:0 (24, 21, 17). Statisztika itt!

Címkék: orosz lengyel szerb románia szerbia nagy moszkva zenit lengyelország légió román németh röplabda veres légiós dinamo kazany rzeszów grózer rzeszow