Második mérkőzését is megnyerte a férfi NB I elődöntőjében a Fino-Kaposvár! A somogyiak hazai pályán 3:0-ra győztek a Vegyész RC-Kazincbarcika ellen, így már csak egy összecsapást kell nyerniük ahhoz, hogy az idén is bejussanak a fináléba.

A péntek esti összecsapás után szombat délután újra megmérkőzött egymással a Kaposvár és a Vegyész legénysége a somogyi megyeszékhelyen. A Kazincbarcika vezetőedzője, Dudás András azokat a játékosokat küldte pályára a kezdőcsapatban, akik az első, 3:1-re elveszített meccsen jól teljesítettek, Demeter György viszont nem változtatott jól megszokott együttesén.

Elhibázott hazai ütések vezették be a találkozót, a lelkes vendégek így gyorsan hárompontos előnyre tettek szert, amit legjobb tudásuk szerint igyekeztek őrizni a folytatásban. A Fino hívei hosszú percekig vártak az egyenlítésre: kedvenceik többször is feljöttek egy pontra, utána viszont rendre a vendégek örülhettek. Szabó Alpár szép blokkja jelezte, hogy egyre jobban játékba lendül a házigazda, a második technikai szünetben így is 14:16 állt a táblán.

A címvédő Gergye Roland nagy ütésével fogta be ellenfelét (17:17), egy mintaszerű hármas sánc után pedig sikerült a vezetést is átvennie. Felváltva estek a pontok ezt követően, 21:21 után pedig Nacsa Gábor két remek ásznyitása hozta helyzetbe a házigazdát. A kazincbarcikai időkérés után Nacsa még egyszer mattolta a borsodi nyitásfogadókat, így máris játszmalabdához jutott a Kaposvár. Lehóczky Gergő még szépített, Gergye bombája viszont pontot tett a küzdelem végére (25:22, 1:0).

A térfélcsere után a hazaiak szerezték az első pontokat, Nacsa újabb foghatatlan szervája után pedig már 7:3-ra vezetett a címvédő. A csapat teljesítménye érezhetően és láthatóan sokat javult: a fiúk egyre jobban szerváltak, és időnként arra is futotta, hogy látványos támadásokkal színezzék a játékot. A második technikai szünetben már hét pont volt a két együttes közti különbség, és a szett utolsó harmadában sem engedett ki a bajnokcsapat. Geiger András két vízfakasztó ütéssel tűnt ki, a végeredményt Nacsa pontos támadása alakította ki (25:17, 2:0).

A harmadik játékrész elején még vezetett a Vegyész, Nacsa Gábor újabb bombaszervái viszont helyreállították a rendet a pályán. A somogyiak megnyugtató előnyre tettek szert, és Nagy József is feliratkozott az ásznyitók listájára. Nacsa ravasz ejtésére Csizmadia János válaszolt ponttal a meccs egyik legszebb labdamenetének végén, de a Fino játékosai akkor sem estek kétségbe, amikor a Vegyész szépen, csendben két pontra felzárkózott (21:19). Egy rossz nyitás és Nacsa blokkja célegyenesbe fordította a mérkőzést, és a 19 pontig jutó Nacsa a méltó befejezésről is gondoskodott egy újabb nagy ütéssel (25:21, 3:0).

Folyamatosan javuló játékkal, megérdemelten nyert a Kaposvár, így már csak egy lépés választja el a finálétól. A párharc szerdán folytatódik Kazincbarcikán.

NB I, férfiak, elődöntő, 2. mérkőzés

Fino-Kaposvár — Vegyész RC-Kazincbarcika 3:0 (22, 17, 21)

Kaposvár, 250 néző. Játékvezetők: Mocsnik, Donkó
Kaposvár: ifj. Laszczik I., Geiger 13, Nagy J. 4, Nacsa 19, Gergye 16, Szabó A. 6. Csere: Dömötör (liberó). Edző: Demeter György
Kazincbarcika: Bokor E. 9, Orosz 1, Csizmadia 4, Lehóczky G. 5, Juhász P. 8, Lehóczky L. 2. Csere: Szántai (liberó), Dudás 2, Árva 1, Gulyás 3. Edző: Dudás András

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 3:4, 6:9, 10:13, 14:16, 15:17, 18:17, 20:19, 20:21, 24:21. 2. játszma: 2:0, 4:2, 7:3, 10:6, 12:7, 14:8, 16:9, 19:12, 21:13, 24:16. 3. játszma: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 9:4, 9:7, 12:7, 14:9, 17:10, 17:13, 20:15, 20:17, 21:19, 23:19, 24:20

Demeter György:
— A mérkőzés előtt azt kértem a játékosoktól, hogy folyamatosan tartsák nyomás alatt a kazincbarcikai csapatot. Ez sikerült, és a jó nyitásoknak köszönhetően három szettben nyertünk. Nehéz dolgunk lesz a folytatásban, de idegenben is szeretnénk győzni.
Dudás András: — Minden mérkőzés más. Tegnap a harmadik szettet megnyertük, most pedig az első játszmában lehetett volna erre reális esélyünk. Szerdán, hazai környezetben, lelkes és hangos szurkolóink előtt szeretnénk megverni a kaposváriakat.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:0, a Kaposvár javára.

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu)

Címkék: bajnokság kaposvár röplabda nb1 kazincbarcika vegyész rájátszás