Az alapszakasz-győzelem után a negyeddöntőt is sikerrel vette Nagy Péter csapata, a címvédő Remat Zalau a román bajnokságban. Kecskeméti Péter együttese is versenyben van még, viszont Kovács II Zoltán már hazatért, mert a bukarestiek nem jutottak be a nyolc közé.

Négy magyar játékosnak szurkolhattunk a jelenlegi idényben a román férfibajnokságban. Mózer Zoltán sérült, ezért nem léphet pályára a 21 győzelemmel, és mindössze egy vereséggel alapszakasz-győztes Remat Zalau színeiben. Ott van viszont Nagy Péter, így a zilahiaknak nem okozott gondot a CSMU Craiova búcsúztatása két 3:0-s meccsen a negyeddöntőben.

Nincs ilyen könnyű dolga a tavalyi szezonban nagy meglepetésre döntőt játszó Stiinta Explorari Baia Mare csapatának, amelyben Kecskeméti Péter az egyik feladó! A nagybányaiak szoros csatában csak a hatodik helyet tudták megszerezni az alapszakaszban, ennek ellenére idén sem mondtak le a bravúrról a rájátszásban. Párharcuk jelenleg 1:1-re áll a CS Dinamo Bucuresti ellen, pedig már a fővárosi első meccsen is óriási esélyük volt a sikerre: simán vezettek 2:0-ra, ám végül öt játszmában kikaptak, az utolsóban 16:14-re... Hazai meccsüket 3:1-re megnyerték, így szerdán ismét Bukarestben találkoznak a felek, hogy végképp döntésre vigyék a dolgot.

Kovács II Zoltán csapata, a CSM Agronomia Bucuresti a kilencedik helyen végzett az alapszakaszban, tehát nem jutott be a rájátszásba, a magyar játékos már haza is tért.