Tavaly után ismét bejut-e a bajnoki elődöntőbe az Újpest, vagy fennállása során első alkalommal a Békéscsaba kerül a legjobb négy közé? Ez volt a tétje a női NB I negyeddöntőjében a csütörtök esti ötödik meccsnek. Az utolsó találkozó „természetesen” öt játszmában dőlt el, hogy fokozhatatlanok legyenek az izgalmak, és végül a viharsarkiak jártak sikerrel.

Szépen, fokozatosan lendült bele a teltház előtt pályára lépő Békéscsaba, amely már az első szett első harmadánál meglógott öt ponttal. Ancsin Ildikó, az UTE edzője hamarjában időt is kért, mire csapata felzárkózott két pontra. Hazai oldalon a kezdeti magabiztosságot némi nyugtalanság váltotta fel és 12:12-nél utolérte vendéglátóját a fővárosi együttes. Ekkor Kormos Mihályon volt a sor, hogy időt kérjen. Parádés labdamenetek egész sorát láthatták a nézők, amelyből ezután többször is a békéscsabaiak kerültek ki győztesen. Megnyugodni egyetlen pillanatra sem lehetett, az újpestiek nem hagyták annyiban, és a játszma végére újra befogták a Békéscsabát, mi több, fordítottak is. Újabb fordulat: a hazaiak pontosabbá váló játéka ismét vezetést eredményezett. Hibáztak az UTE-lányok is, többször is könnyű labdákat vétettek. Ki is használták a csabaiak és övék lett a szett (1:0).

A második játszma nem igazán úgy kezdődött, ahogy a hazaiak várták, a budapestiek sokkal koncentráltabban röplabdáztak. A játékrész elején már hárompontos előnyt alakítottak ki, de a viharsarkiak nem hagyták annyiban a dolgot, és gyorsan ledolgozták hátrányukat. Izgalmakban továbbra sem volt hiány, háromnál nagyobb különbség nem alakult ki. A differencia az előző játszmához képest most annyi volt, hogy a Békéscsaba szaladt az eredmény után. Az Újpest már nagyon közel állt a részsikerhez, de a mentálisan is nagyon erős csabai lányok ismét fel tudtak kapaszkodni. A következő legfontosabb periódus azonban mégsem a hazaiakról szólt, következhetett a harmadik játszma (1:1).

Nem hagyott alább az újpestiek lendülete és lelkesedése, a harmadik felvonást is ugyanúgy kezdték, mint az előzőt. A hazaiak igyekeztek mindent megtenni, de egy nagyon összeszedett Újpesttel találták szembe magukat. A meccs talán legszebb jeleneteként egy percig a levegőben volt a labda, de az ilyen maratoni hosszúságú labdamenetek végén rendre az UTE örülhetett. Békéscsabai percek következtek, amely hárompontos vezetésben nyilvánult meg, majd ismét az újpestiek vitték a prímet. Megint mélyről jöttek fel a házigazdák, szebbnél-szebb dolgokat műveltek, és nyílttá tették a szettet. Egy újabb jó újpesti széria után azonban gyorsan eldöntötték a játszmát (1:2).

Az ötmeccses negyeddöntő legfontosabb játszmáját nagyszerűen kezdte a Békéscsaba, amely alaposan faképnél hagyta vendégét. A hazaiak megtalálták a mérkőzés ritmusát, hatékonyan támadtak és jól blokkoltak. Óriási csata folyt a pályán, a csabaiak fantasztikusan küzdöttek és kicsikarták az ötödik játszmát. Amelyet kezdettől fogva a Békéscsaba irányított, két-három ponttal vezetett és nagy szívvel küzdve biztosan nyerte a mindent eldöntő utolsó játékot, és ezzel az elődöntőbe jutott. Küzdhet az éremért (3:2)!

A március 17-én kezdődő, és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó elődöntőben a Békéscsaba ellenfele a Vasas―Szolnok (jelenleg 2:0) párharc továbbjutója lesz. A másik ágon a címvédő Budapest SE a Gödöllővel találkozik.

NB I, nők, negyeddöntő, 5. mérkőzés

Békéscsabai RSE ― Újpesti TE 3:2 (20, ―22, ―19, 19, 10)

Békéscsaba, 600 néző. Játékvezetők: Hóbor, László É.
Békéscsaba: Fésüs E. 3, Pallag 9, Szombathelyi Sz. 16, Medics 22, Vargas 2, Soós N. 19. Csere: Molcsányi R. (liberó), Czina 5, Jenei. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
Újpest: Grózer A. 5, Kapuvári 20, Kovács T. 15, Rácz 6, Mester 8, Nagyné 5. Csere: Balajcza (liberó), Battlay 3, Runge 2. Edző: Ancsin Ildikó

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 3:3, 6:4, 8:5, 11:6, 11:9, 12:12, 16:13, 16:18, 23:19. 2. játszma: 1:3, 2:4, 3:6, 6:6, 8:11, 10:11, 12:13, 14:14, 14:16, 15:18, 20:20. 3. játszma: 1:3, 3:5, 7:5, 9:6, 9:13, 10:15, 13:15, 14:17, 18:17. 4. játszma: 2:0, 4:1, 8:2, 10:4, 11:7, 13:7, 13:11, 16:11, 17:13, 19:15, 20:16, 22:17. 5. játszma: 2:1, 3:3, 6:3, 8:6, 10:7, 10:9, 11:10

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcának végeredménye: 3:2, a Békéscsaba javára.

Kormos Mihály:
— Csodálatos csapatom van! Ezek után szeretnék érmet is szerezni a bajnokságban. Külön köszönet Baran Ádámnak és Nagy Attilának.
Ancsin Ildikó: — Gratulálok a Békéscsabának. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a negyedik szett. A csapat nyolcvan százaléka a betegágyból jött.

A férfi NB I-ben a Vegyész RC-Kazincbarcika ― Dunaferr negyeddöntő ötödik mérkőzését pénteken rendezik.

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda ute újpest nb1 rájátszás brse