Két néni, ha megindul

2012.02.26. 20:40

A női NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésen Kapuvári Melinda és Kovács Tímea ponterős játékával 3:0-ra verte az Újpesti TE a Békéscsabai RSE-t, ráadásul idegenben! Ez a vereség roppant nehéz helyzetbe sodorta a viharsarkiakat, hiszen két nap múlva az UTE otthonában hihetetlenül nehéz lesz életben tartaniuk a továbbjutást...

Az elején hol az egyik, hol a másik oldalon esett pont, egyik csapat sem tudott lépéselőnybe kerülni. A békéscsabaiak a játszma első harmadánál megtorpantak, Kormos Mihály időt is kért. A helyzet azonban mit sem változott, a hazaiak leragadtak nyolcnál, az újpestiek pedig még rá is tettek egy lapáttal. A viharsarkiaknak semmi nem jött be, míg az újpestieknek szinte minden, és a fővárosiak tulajdonképpen simán hozták az első játszmát (0:1).

A második szakaszban az első két pont az újpestieké volt, ám a hazaiak gyorsan fordítottak. Volt egy labdamenet, amely majdnem két percig tartott, a hazai publikum legnagyobb bánatára azonban a pontnak a vendégek örülhettek. A látogatóknak továbbra is jobbak voltak a nyitásfogadásaik, hatékonyabban támadtak és tartották öt-hatpontos előnyüket. A békéscsabaiaktól csak ritkán lehetett olyan szép akciókat látni, mint a volt és jelenlegi válogatottakkal telitűzdelt újpestiektől. A szett vége egyértelműen a vendégeké volt. Nehéz helyzetbe került a Békéscsaba, de — ahogy mondani szokták — innen szép felkelni (0:2)!

A harmadik játszmában nagy meglepetésre a súlyos sérüléséből éppen csak hogy felépülő Pallag Ágnest is csatába dobta Kormos Mihály. Rákapcsoltak a hazaiak, igyekeztek megnehezíteni a már csaknem nyeregben lévő vendégek dolgát. A támadójáték javult is valamicskét, a védekezés is, így nyílt maradt a csata kimenetele. Hosszabb szünet után 17:16-nál vezetett újra a Békéscsaba, de sokáig nem tartott az öröm, ugyanis a vendégek gyorsan csavartak egyet az eredményen. Mínusz háromról egalizált a házigazda, de az egész mérkőzésen remekül sáncoló újpestiek ismét újítottak és győztek (0:3).

NB I, nők, negyeddöntő, 3. mérkőzés

Békéscsabai RSE — Újpesti TE 0:3 (—16, —17, —23)

Békéscsaba, 500 néző. Játékvezetők: Hóbor, Mezei
Békéscsaba: Fésüs E. 3, Horváth V. 2, Szombathelyi Sz. 8, Medics 16, Vargas 1, Soós N. 13. Csere: Molcsányi R. (liberó), Molcsányi P. 1, Czina 2, Kerepeczki, Pallag 3. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet
Újpest: Grózer A. 2, Kapuvári 15, Kovács T. 12, Rácz 7, Mester 5, Nagyné 4. Csere: Balajcza, Hadnagy R. (liberók). Edző: Ancsin Ildikó

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:2, 3:2, 6:5, 8:14, 11:15, 12:21, 15:21, 16:23. 2. játszma: 0:2, 3:2, 5:7, 6:10, 8:13, 10:14, 11:16, 12:18, 13:20, 15:20, 15:23. 3. játszma: 0:2, 3:2, 4:4, 6:6, 8:7, 10:9, 11:11, 12:14, 15:15, 17:16, 18:21, 22:22

A két csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2:1, az Újpest javára.

Kormos Mihály:
— Sajnos ismét sok hibával játszottunk, és sok pontot adtunk az ellenfélnek. Megérdemelten nyert az UTE. A harmadik szettben már valós tudásunkat nyújtottuk. Nagyon nehéz két mérkőzés vár még ránk.
Ancsin Ildikó: — A látszat ellenére nagyon nehéz meccs volt. Idegenben szép játékot nyújtottunk, aminek nagyon örülök. Mindenki tudta, hogy mi a feladata ezen a mérkőzésen.

(forrás: beol.hu, kivéve a cím, amely innen származik)

Címkék: bajnokság békéscsaba röplabda ute újpest rájátszás brse