A listavezető Fino-Kaposvár hazai pályán a várakozásoknak megfelelően 3:0-ra győzött a sereghajtó Debreceni EAC ellen a férfi NB I alapszakaszának 22. (utolsó) fordulójában. A somogyiak veretlenül, a hajdúságiak nyeretlenül zárták a bajnokság első fázisát.

Az összecsapás nem sok izgalmat sejtetett. A hazaiak nehezen lendültek játékba, így az első technikai szünetben három, a másodikban pedig még csak négy ponttal vezettek. A folytatásban Gergye Roland ásznyitása alapozta meg a magabiztos sikert, az utolsó két pontot Nagy József ütötte be középen (1:0).

A Kaposvár a térfélcsere után is félgőzzel röplabdázott, és a fiúk igen sokat hibáztak. A hazai támadások nagy részét sikerrel védekezte ki a lelkes vendéggárda. A kaposváriak többször is elhúztak nyolc ponttal, ám a DEAC rendre felzárkózott. Az utolsó somogyi pont nagyon nehezen született meg, a Fino végül 25:20 arányban bizonyult jobbnak (2:0).

A harmadik játékrészben sem nőtt a színvonal, mindkét oldal adós maradt a szép játékkal. A kaposváriak időnként megvillantak egy-egy nagy ütés erejéig, de ezen az estén az volt a legfontosabb, hogy hozzák a kötelező győzelmet. Ez most is sikerült. A végén Nacsa Gábor kemény szervái mattolták többször is a vendégeket, az utolsó pontot Gergye Roland ütötte be (25:12, 3:0).

Demeter György legénysége veretlenül nyerte meg az alapszakaszt, jöhet a kupadöntő!

NB I, férfiak, alapszakasz, 22. (utolsó) forduló

Fino-Kaposvár ― Debreceni EAC 3:0 (16, 20, 12)

Kaposvár, 200 néző. Játékvezetők: Farkas L., Horváth M.
Kaposvár: ifj. Laszczik 1, Geiger 7, Nagy J. 5, Nacsa 15, Gergye 6, Szabó A. 8. Csere: Dömötör (liberó). Edző: Demeter György
Debrecen: Barna 3, Balku, Leiszt 6, Orosz 7, Gercsák 4, Nagy M. 2. Csere: Szabó Z. (libero), Halász. Edző: Fodor Antal

A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 3:1, 8:5, 12:8, 16:12, 20:14, 24:15. 2. játszma: 2:1, 8:2, 11:3, 16:8, 18:11, 18:15, 21:17, 24:17. 3. játszma: 5:1, 8:3, 16:9, 21:11

A felnőtt mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

A juniormérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

(forrás: kapos.hu)