Mi megtippeltük, de rajtunk kívül kevesen hittek benne: az Újpesti TE hazai pályán 3:2-re legyőzte a listavezető Békéscsabai RSE együttesét a női NB I alapszakaszának 16. fordulójában! A viharsarkiak ezzel lecsúsztak a tabella első helyén, mert a címvédő BSE visszaelőzte őket!

Izgatottan kezdett a vendégcsapat és sok hibát vétett, ennek ellenére szépen tartotta magát. A játszma közepéig egyik együttes sem tudott ellépni. Kormos Mihály 12:10-es újpesti vezetésnél kérte ki első idejét, ekkor még sikerült egyenlítenie csapatának, de a második technikai pihenőnél ismét a hazaiak vezettek, ekkor már három ponttal. Ezt az előnyüket sikerült megtartaniuk a játszma végéig, s 25:22-re nyertek (1:0).

A második játékrész kezdetén a fővárosiak az első játszma megnyerése miatt lelkesen léptek pályára. A viharsarkiak edzője 7:2-es hazai vezetésnél időt kért, hogy rendezze a sorokat. Ez sikeresnek bizonyult, mert pillanatokkal később már csak egy pont volt a különbség. A frissen igazolt Sofija Medics, valamint Pallag Ágnes szemkápráztató támadásokat mutatott be. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a hazaiaknak a játszma végéhez közeledve ismét sikerült három ponttal elhúzniuk. Szoros végjáték következett, amelyből az újpesti együttes jött ki jobban, és csak egy játszmára került a mérkőzés megnyerésétől (2:0).

A viharsarkiak azonban nem adták fel, és ugyanolyan lelkesedéssel és határozottsággal érkeztek a pályára a harmadik játszmára, mint korábban. Ennek meg is lett az eredménye. A blokkok egyre hatékonyabb lettek, valamint a védekezés is összeállt. Az újpestiek sokszor nem találtak rést a csabai védőfalon. A játszma közepéig ismét csak egy-egy pontokkal tudtak vezetni a csapatok, de ezután elindult a csabai henger. Pallag Ágnes nyitásai rendre hatékonynak bizonyultak, és a szett közepén beálló Czina Kata gyönyörű sáncokat mutatott be (20:25, 2:1).

A negyedik etapot ott kezdte a Békéscsaba, ahol az előzőt befejezte. Deme Gábor 5:1-es hátrányban kényszerült időt kérni. Csapata ezután új erőre kapott, és pillanatok alatt egyenlítettek. De a vendégek is megrázták magukat, és újra visszavették a vezetést. A játszma közepén már négy pont volt az előnyük, és ezt tovább növelték. Már 21:14-re is vezetett a viharsarki együttes, amikor egy utolsó rohamot indítottak a fővárosiak. Ezt is sikeresen visszaverték a vendégek, és megérdemelten egyenlítettek (18:25, 2:2).

Következhetett a döntő játszma, amely régen látott szoros csatát hozott. Egy pillanatra sem tudott ellépni egyik együttes sem két pontnál többel. Mindkét oldal a fogát összeszorítva küzdött, hajtott. A térfélcserénél 8:7 volt a Békéscsaba javára, majd 10:8-as csabai vezetésnél Deme Gábor kért időt. Az állás megfordult, és 11:10-re az UTE vezetett, amikor Kormos Mihály kérte ki idejét. 13:11 volt a hazaiaknak, majd ismét egyenlítés, de a végén minimális különbséggel a fővárosi csapat örülhetett a győzelemnek (16:14, 3:2).

NB I, nők, alapszakasz, 16. forduló

Újpesti TE ― Békéscsabai RSE 3:2 (22, 23, ―20, ―18, 14)

Újpest, 300 néző. Játékvezetők: Mezőffy, Vári
Újpest: Mester 15, Kovács T. 16, Grózer 1, Kapuvári 11, Nagyné 11, Rácz 5. Csere: Hadnagy R. (liberó), Czakó, Battlay, Bleicher 1. Edző: Deme Gábor
Békéscsaba: Pallag 28, Fésüs E. 3, Horváth V. 4, Soós N. 21, Medics 17, Vargas 2. Csere: Molcsányi R. (liberó), Czina 8, Kerepeczki. Edző: Kormos Mihály, Fésüs Erzsébet

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:8, 9:9, 12:10, 16:13, 20:15, 22:20. 2. játszma: 5:2, 7:3, 8:6, 19:16, 21:18. 3. játszma: 8:6, 10:8, 11:12, 13:16, 17:18, 19:21. 4. játszma: 1:5, 5:6, 7:8, 9:13, 11:16, 13:18, 14:21. 5. játszma: 3:3, 7:8, 8:10, 12:10

Deme Gábor:
― Kettő-nulla után nem tudom, hogy örüljek-e a két pontnak, vagy bánkódjak az elvesztett egy pont miatt.
Kormos Mihály: ― Későn vettük fel a mérkőzés ritmusát. Addigra a nagyszerűen, rutinosan játszó UTE kétjátszmás előnyre tett szert. Az elején rengeteg hibával játszottunk és megkönnyítettük ellenfelünk dolgát. Pallag Ágnes fantasztikus teljesítménye sem volt elég. Megérdemelték az újpestiek! Dolgozunk tovább.

11 óra: Tatabánya―Kaposvár 0:3 (—20, —17, —16)
11 óra: Palota―Budai XI SE 0:3 (—22, —19, —19)
15 óra: Veszprém―Szolnok 2:3 (12, ―19, 23, ―23, ―8)
17 óra: TFSE-KRA―Gödöllő 0:3 (―12, ―21, ―19)
17 óra: BSE―Miskolc 3:0 (19, 10, 14)
17 óra: Újpest―Békéscsaba 3:2 (22, 23, ―20, ―18, 14)