Megszerezte harmadik győzelmét a BITT KNRC-Kaposvári Egyetem együttese a női NB I-ben. A somogyi lányok az alapszakasz ötödik fordulójában a várakozásoknál simábban verték hazai pályán 3:0-ra a Tatabányai Volán SE-t.

Harmath Zsófia betegsége után újra elfoglalta a helyét a Kaposvár kezdőhatosában. A hazaiak nehezen lendültek játékba a vasárnap délelőtti találkozón, és a második technikai szünetig csak futottak az eredmény után. 15:17-nél váltott sebességet az együttes: Győrbíró Kamilla remek nyitásai megadták az alapot a pontos támadásokhoz, és a lányok sikerrel fejezték be az akciókat. Győrbíró harmadik ászszervája játszmalabdához juttatta a társaságot, Horváth Zsófia ravasz ejtésével pedig el is dőlt a szett (25:18, 1:0).

A térfélcsere után is jól ment a kaposváriaknak, akik Harmath Zsófia pontjával már 8:5-re vezettek az első technikai szünetben. Ezután lankadt a lányok figyelme, a lelkes vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és a szett közepére előnybe kerültek. Pálfy Marianna edző időkérése használt a csapatnak: hamar sikerült egyenlíteni, a végén pedig már az történt a pályán, amit a kaposváriak akartak. Az utolsó pontot Pintér Zsanett ütötte be (25:20, 2:0).

Az egykori kaposvári játékos, Mészáros Tímea jóvoltából négy tatabányai ponttal indult a harmadik játékrész, az első technikai szünetben azonban már a házigazda járt valamivel előrébb. Császár Alexandra ütése után már három pont volt a két együttes közötti különbség, a második technikai szünetben pedig 16:12 állt a táblán. A vendégek egy pillanatig sem adták fel, végig nagy akarással küzdöttek, ami jót tett a mérkőzésnek. 17:18 után gyors hazai pontok következtek, és ekkor már nem tudott újítani az ellenfél. A találkozó legszebb labdamenetének végén Harmath Zsófia blokkolt nagyszerűen, az utolsó pontot pedig Császár Alexandra ütötte be (25:20, 3:0).

A somogyi lányok az elmúlt hetekhez képest gyengébb produkcióval is, egyórás küzdelem végén magabiztosan nyertek.

NB I, nők, alapszakasz, 5. forduló

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem — Tatabányai Volán SE 3:0 (18, 20, 20)

Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Horváth M., Farkas L.
Kaposvár: Horváth Zs. 2, Harmath Zs. 13, Kovács K. 2, Pintér Zs. 14, Horváth P. 10, Győrbíró 8. Csere: Schrauff (liberó), Császár A. 3. Edző: Pálfy Marianna
Tatabánya: Mészáros T. 10, Pap I. 3, Dombi 8, Szövérffy 4, Haász 7, Kovács G. 1 Csere: Tóth R. (liberó), Velladics 4. Edző: Tálosné Rozsinszki Rita

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 5:5, 5:8, 9:9, 11:10, 15:17, 24:17. 2. játszma: 0:1, 3:1, 5:5, 10:5, 10:7, 14:12, 14:16, 16:16, 16:17, 19:17, 22:19, 24:20. 3. játszma: 0:4, 2:4, 4:5, 6:6, 8:7, 16:12, 16:15, 17:17, 17:18, 20:18, 24:19

Pálfy Marianna:
— Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. A mérkőzés után megbeszéltük, hogy ma nem játszottunk jól, de szerencsére ez is elég volt a sikerhez. Remélem, a folytatásban jobban összpontosítunk majd, így lesz esélyünk arra, hogy az erősebb csapatok ellen szettet, szetteket nyerjünk.
Tálosné Rozsinszki Rita: — Ma sajnos nem volt jó a nyitásfogadásunk, így nem tudtunk igazán hatásosan támadni. Sajnos nem játszottunk felszabadultan.

(forrás: kapos.hu)

Címkék: volán bajnokság tatabánya kaposvár röplabda nb1 bitt