Bár időnként döcögött a gépezet, a Vasas-Óbuda-Hofeka tulajdonképpen magabiztosan múlta felül az Újpesti TE csapatát a női Közép-európai Liga alapszakaszának 11. fordulójából előrehozott mérkőzésen.

Az Újpest szerezte az első pontokat, hamar átvette a vezetést a Vasas, a nyáron igazolt Sándor Renáta például 5:3-nál egy ászszervával szerezte meg első pontját. Bár többnyire csak két-három ponttal vezettek az óbudaiak, és jó néhány hiba is becsúszott, izgalomra nem volt okuk. 18:15 után aztán Sándor Renáta és Miklai Zsanett szép ütéseivel állva hagyta ellenfelét a házigazda, még az újonc Stefanik Orsolya is kedvet kapott a támadáshoz, és pontos labdát küldött az Újpest térfelére (1:0).

A második szettben megint a vendégek kezdtek jobban, de ezúttal nem tudott fordítani a Vasas. Rendkívül bizonytalan volt a hazaiak játéka, az újpestiek eredményes blokkokkal állították meg az erőtlen próbálkozásokat, a kidolgozatlan, elkapkodott szituációk törvényszerűen hozták magukkal a rossz befejezéseket. Aztán Sándor Renáta ejtése után 20:19-nél mégis átvette a vezetést a Vasas, a feszültséget azonban jól jelezte, hogy egymás után mindkét csapat nyitást rontott. Játszmalabdáig jutott az óbudai együttes, mégsem örülhetett a végén (1:1).

A harmadik szettben megrázta magát a Vasas, bár 9:3 után hamar 10:9 lett, de aztán nem volt több megtorpanás. Ha nem is villogtak a hazaiak, a pontokat többnyire ők szerezték, és magabiztosan nyertük meg a játszmát (2:1).

A jó folytatás azonban — legalább is egy ideig — elmaradt, bár az elején 2:0 volt az állás a Vasasnak, de aztán már az Újpestnél mutatkozott tetemes előny (4:8, 5:11): Komoly gondok voltak a hazaiak játékában, jól jellemezte a helyzetet 10:15-nél egy több méterrel az ellenfél alapvonalán túl landoló szerva. Talán ez kellett a változáshoz, megkezdte a felzárkózást a házigazda, 17:17-nél egyenlített, 19:18-nál átvette a vezetést, és a szerencse is a űz óbudaiak mellé állt, hiszen Oláh Vivien nyitása a hálón megperdülve hullott az újpesti térfélre. Innen már nem volt megállás, szinte csak a Vasas volt eredményes, így aztán megszületett az első győzelem (3:1).

A Vasas a Közép-európai Ligában a következő mérkőzését három hét múlva játssza, amikor a Maribort fogadja. A jövő hétre tervezett Rijeka elleni találkozóra biztosan nem kerül sor, mivel a horvát csapat képviselőivel nem lehet felvenni a kapcsolatot, a megkeresésekre nem reagálnak! A jövő hét közepén a marosvásárhelyiek meghívására Romániába utazik a Vasas, ahol egy hatcsapatos torna kínál jó alkalmat a további összecsiszolódásra.

Közép-európai Liga, nők, alapszakasz, a 11. fordulóból előrehozott mérkőzés

Vasas-Óbuda-Hofeka – Újpesti TE 3:1 (17, —24, 19, 19)

Folyondár utca, 500 néző. Játékvezetők: Hóbor, Újházi
Vasas: Miklai 11, Milovits 5, Sándor 25, Nagy E. 13, Oláh V. 10, Stefanik 9. Csere: Lévai V. (liberó), Gudmann. Edző: Jókay Zoltán
UTE: Grózer A., Kapuvári 15, Nagyné 10, Rácz M. 9, Szombathelyi K. 4, Kovács T. 8. Csere: Ancsin I., (liberó), Mester O. 2, Lutter E., Szűcs K., Battlay. Edző: Farkas Mihály

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 2:2, 6:4, 8:8, 12:9, 15:15, 23:15, 24:17. 2. játszma: 0:1, 1:4, 2.6, 8:9, 8:13, 9:16, 12:16, 14:18, 17:18, 21:19, 22:22, 24:23. 3. játszma: 3:0, 3:3, 9:3, 10:9, 15:9, 18:11, 21:14, 24:19. 4. játszma: 2:0, 2:2, 3:4, 4:8, 5:11, 10:15, 17:17, 24:18

A mérkőzés statisztikája ide kattintva megtekinthető!

Jókay Zoltán:
— Ez a mérkőzés arról szólt, hogyan tudjuk utolérni az elpattant nyitásfogadásainkat. Ennek tükrében egészen dicséretes, hogy nyertünk. A mai napon a legjobb teljesítményt a sarokban álló pályára nem küldött cserék nyújtották.
Farkas Mihály: — Az történt amire számítottam, hullámzóan játszottunk, ugyanis komoly hátrányunk, hogy most először játszottunk ilyen labdával. Ha lanyhult a figyelmünk, akkor elszállt a nyitásfogadásunk, és ezeket a periódusokat tudta kihasználni a Vasas. Azt gondolom azonban, hogy jól küzdöttünk, és ha a Czakó Mária, Mester Orsolya, Battlay Krisztina trió is százszázalékos lesz, akkor egészen más dimenzióban fogunk játszani.

(forrás: vasassc.hu, vasasvolley.hu)