Fordulatos, izgalmas, látványos labdamenetekkel tarkított mérkőzést a Veszprémi Egyetemi SC 3:2-re győzött a BITT KNRC-Kaposvári Egyetem otthonában a női NB I alapszakaszának harmadik fordulójában. A somogyi lányok hiába vezettek 2:1-re, a végére javuló vendégcsapat a maga javára fordította a több mint kétórás találkozót.

A hazaiak kezdtek jobban, az első technikai szünetben három ponttal vezetett a fiatal kaposvári együttes. A folytatásban visszaesett a BITT nyitásfogadása, és ezt kihasználták a veszprémiek, akik a szett derekára három ponttal megléptek. A hajrában ledolgozta hátrányát a somogyi együttes, Kovács Kármen nyitásai és Horváth Petra pontos ütései sokat lendítettek a csapat szekerén. 24:24 után azonban előbb Környei Dóra ütött be egy labdát, majd Jezerniczki Tímea nyitása állította megoldhatatlan feladat elé a hazaiakat. Szoros, izgalmas küzdelem végén kerekedett felül a Veszprém (24:26, 0:1).

Három bakonyi pont vezette be a második játékrészt, a Kaposvár azonban öttel válaszolt, és át is vette a játék irányítását. Győrbíró Kamilla parádés blokkjával már 8:4 volt az állás. A kaposváriak ezután is féltve őrizték előnyüket, és közben jó néhány szép megmozdulást produkáltak. A szett közepén Sárközy Eszter személyében az új szezon ötödik újoncát is felavatta Pálfy Marianna edző. 19:13 után már nem volt megállás, Horváth Zsófia ravasz ejtése és Horváth Petra ütése célegyenesbe juttatta a társaságot, Jezerniczki hosszú nyitása pedig megpecsételte a vendégek sorsát (25:20, 1:1).

A térfélcsere után Földesi Nóra pontjaival melegedett játékba a Veszprém, majd a Kaposvár került újra lépéselőnybe. A második technikai szünet után Kulcsár Petra is átesett a tűzkeresztségen, a csapat pedig hiába húzott el többször is egy-két ponttal, az ellenfél mindig egyenlített. 19:19 után kétszer villant a VESC, de előbb Horváth Petra válaszolt, majd Sárközy Eszter tűnt fel két foghatatlan nyitással. A vendégek 23:21-ről és 24:23-ról is visszahozták a reményt, a ráadásban azonban Horváth Petra két bombája pontot tett az izgalmas csata végére (26:24, 2:1).

Csapnivalóan kezdte a negyedik játszmát a BITT: a lányok 0:6 után szereztek először pontot, így a folytatásban is sokáig csak futottak az eredmény után. Kovács Kármen ásznyitása után már 4:8 állt a táblán, Horváth Zsófia remek szervái után pedig három pontra zárkózott a házigazda. Pár perc múlva Horváth Petra szintén megtréfálta a túloldal nyitásfogadóit, amivel két pontra közelített a somogyi társaság (17:19). Ennél többre azonban nem futotta, így az ötödik, rövidített játékrész döntött a meccs sorsáról.

Az utolsó játszma elején felváltva estek a pontok, majd meglépett a Veszprém. 5:8-nál cserélt térfelet a két együttes, Horváth Zsófia blokkjával pedig 8:9-re zárkózott a Kaposvár. Ezután megint bakonyi pillanatok következtek, de a hazaiak még négypontos hátrányban sem adták fel. A lányok mindent megpróbáltak, de a rutinosabb ellenfél már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. A kaposváriak 13-ig jutottak, Földesi pedig véget vetett a kétórás összecsapásnak.

A Veszprém először győzött a bajnokságban, de a Kaposvár is gazdagodott egy ponttal, küzdeni tudásból pedig ismét jelesre vizsgázott a társaság. Folytatás vasárnap a fővárosi Palota otthonában. A VESC legutóbbi a 2009—2010-es szezonban tudott ötjátszmás bajnoki meccset nyerni.

NB I, nők, alapszakasz, 3. forduló

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem — Veszprémi Egyetem 2:3 (—24, 20, 24, —18, —13)

Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Nagy L., Csikós
Kaposvár: Horváth Zs. 7, Récsei 3, Kovács K. 11, Pintér Zs. 18, Horváth P. 21, Győrbíró 9. Csere: Schrauff (liberó), Sárközy 2, Kulcsár P. Edző: Pálfy Marianna
Veszprém: Környei 18, Kovács A. 11, Szelle 1, Földesi 14, Jezerniczki 12, Tobak 6. Csere: Pintér E. (liberó), Molnár B. 9, Dordzsceren. Edző: Katona Péter

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 8:5, 10:7, 11:11, 14:14, 14:17, 16:17, 16:20, 19:21, 22:22, 24:24, 24:25. 2. játszma: 0:3, 5:3, 9:4, 10:9, 12:9, 14:10, 16:12, 19:13, 19:15, 22:17, 24:18, 24:20. 3. játszma: 4:2, 4:4, 8:6, 12:8, 13:9, 13:12, 16:14, 16:16, 19:19, 19:21, 23:21, 23:23, 24:23, 24:24, 25:24. 4. játszma: 0:6, 1:6, 1:8, 4:8, 7:11, 7:13, 10:13, 11:16, 13:16, 17:19, 18:22, 18:24. 5. játszma: 3:3, 3:6, 5:6, 5:8, 7:8, 8:9, 8:12, 12:13, 12:14, 13:14

Pálfy Marianna:
— Jól küzdöttek a lányok, amiért dicséret illeti őket. Ha a negyedik szett eleje másként alakul, talán a győzelem is összejöhetett volna.
Katona Péter: — A hosszú labdamenetekből mi kerültünk ki győztesen, és a nyitásfogadásunk is sokat javult, ennek köszönhető ez a fontos győzelem.

(forrás: kapos.hu)