Kettő ide, kettő oda, egy ide

2011.03.28. 15:48

A Közgáz SC-DSK hazai pályán 3:2-re nyert a Honvéd Zrínyi SE ellen a női NB II Keleti-csoportjában, az alapszakasz 17. fordulójában. Képgaléria itt! A vendégcsapatnak ez volt a hatodik ötjátszmás meccse a jelenlegi szezonban, és az ötödik veresége ebben a műfajban.

A Zrínyi megfogyatkozott játékoskerettel érkezett a Kinizsi utcába. Paholcsek Erika és Zöld Anna sérült, Sipos Nóra iskolai elfoglaltság miatt maradt távol, ráadásul Leirer Adrienn sem gyógyult meg teljesen a betegségéből, bár a játékot vállalta. A csapat számára a meccsel kapcsolatban elvárt követelményként a jó játék, és a szezonban egymás ellen lejátszott mérkőzésmérleg (1:1) javítása volt meghatározva.

A 83 perc tiszta játékidőt hozó mérkőzésen rapszodikusan játszó csapatokat, érthetetlen megtorpanásokat, helyenként pedig kifejezetten jó és izgalmas röplabdát láthatott a közönség.

Az első szettben 15:10-ig a Zrínyi akarata érvényesült. Ezt követően a vendégek számára igazi horror következett. Jött a nehezen megszerzett előny könnyelmű elherdálása, amely a jelenlegi szezonban már megszokott a Honvédnál. Rossz nyitásfogadások, pontatlan feladások, enervált támadások, majd ezek hatására pánik és vereség (1:0). A második szettben az időkérések és a cserék ellenére folytatódott a Zrínyi mélyrepülése, és a csapat 17 perc alatt megalázó 25:11-es vereséget szenvedett (2:0).

A harmadik szakaszra feladót és csapatszerkezetet váltott a látogató, amely menetelésbe kezdett! A jó szervák és blokkok, illetve a dinamikus támadások miatt most a házigazdáknál jelentkezett a kétségbeesés és a tanácstalanság. 17 perc alatt 25:16-ra nyerte a szettet a Zrínyi, amely így 2:1-re szépített. A negyedik szettben is tartott a Honvéd lendülete, és ismét 17 perc alatt nyert (25:14, 2:2).

Az utolsó játékrészt szervarontással kezdte a Zrínyi, amit a viszonylag jó játék mellett még további négy követett. Ezt a terhet sem lelkileg, sem játékban nem tudta feldolgozni, illetve korrigálni az együttes. Alig 12 perc alatt 15:11-re győzött a Közgáz, amely így a mérkőzést is megnyerte (3:2).

A Honvéd Zrínyi ezen a mérkőzésen ismételten bizonyította, hogy a taktika betartása mellett a lelkesedés az a pszichikai plusz, ami a győzelemhez vezet. Ezen elemek nélkül a játékosok nem tudják magunkat átsegíteni azokon a szituációkon, amelyek miatt a jelenlegi bajnokságban az eddig lejátszott hat 3:2-es meccsükből csak egyet tudtak megnyerni.

NB II, nők, Keleti-csoport, alapszakasz, 17. forduló

Közgáz SC-DSK – Honvéd Zrínyi SE 3:2 (19, 11, –16, –14, 11)
Kinizsi utca, 40 néző. Játékvezetők: Oláh B., Harsági
Közgáz: Horváth I O., Kohut, Tamás D., Vitányi, Nagy B., Seres. Csere: Ruppl (liberó), Gazsó, Dénesi B. Edző: Lestár László
Zrínyi: Lakatos D., László Zs., Váradi, Horváth II O., Nagy Cs., Kiss V. Csere: Ehmann (liberó), Juhos, Leirer. Edző: Kovács István

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 8:11, 10:15, 18:15, 21:17. 2. játszma: 4:1, 14:3, 19:9, 25:11. 3. játszma: 4:5, 8:10, 11:16, 14:22. 4. játszma: 1:5, 6:11, 7:19. 5. játszma: 5:2, 8:5, 10:6, 13:8

(forrás: zrinyivolley.shp.hu)