A Jászberényi RK 3:1-re nyert a kecskeméti Röpke SE ellen a női NB II Keleti-csoportjában, az alapszakasz 17. fordulójában. A jászságiak továbbra is a tabella második helyén állnak, annak ellenére, hogy a listavezető TF nagyot bukott Kazincbarcikán.

Szomorú belegondolni, hogy 2006-ban ennek a két városnak a csapatai még az Extraligában játszottak egymás ellen...

A találkozó a várakozásoknak megfelelően kezdődött. A jászberényiek azonnal magukhoz ragadták az irányítást, és Csizmadia Szabolcsnak, a vendégek edzőjének már néhány perc játék után (10:4) időt kellett kérnie. Ez sem segített azonban, mert a JRK minden tekintetben jobb volt ellenfelénél, és alig negyedóra alatt meg is nyerte az első szettet.

Talán a könnyed siker okozta, mindenesetre a folytatásban már közel sem koncentráltak megfelelően a jászságiak, s ezt a rendkívül lelkes kecskeméti csapat kihasználta. Ez a játszma az előző fordítottja volt, s Makai Péternek sem sikerült időkérésekkel felráznia együttesét. A vendégek teljesen megérdemelten egyenlítettek, s kezdődhetett minden elölről.

A kecskemétiek lendülete nem csökkent, s az első négy pontot ők szerezték a harmadik szettben. Innen Harangozó Evelin jó nyitásainak is köszönhetően fordított a JRK (5:4), majd ismét a vendégek percei következtek. Még 10:10-nél is együtt volt a két csapat, ám ezt követően a kecskemétiek szereztek két-hárompontos előnyt. Bizony 17:20-nál, majd 20:22-nél elszállni látszottak a jászberényi remények, de a döntő pillanatokban a hazaiak keze nem remegett, és vesztett állásból a maguk javára tudták fordítani a szettet. Ebben az időszakban kimondottan látványos játék folyt a pályán, sokszor hosszú labdamenetek után születtek a pontok. A vendégek nagyszerűen küzdöttek, s csak a hajrában adták meg magukat.

A negyedik szett elején gyorsan kiderült, hogy a vezetésről elveszített játszmát követően fizikailag és lelkileg sem bírják tovább a küzdelmet a vendégek, s a hazaiak szinte tetszés szerint érték el pontjaikat. Alig 18 percig tartott ez a játékrész, amelynek végén a JRK örülhetett a 3:1-es sikernek. A vártnál nehezebben szerezte meg ezen a találkozón a győzelmet a Jászberény. A lányok saját dolgukat nehezítették meg azzal, hogy a könnyen nyert első szett után már lefutottnak tekintették a találkozót. A kecskemétiek azonban a második és a harmadik játszmában is nagy küzdelemre késztették a házigazdákat, de a találkozó végére elfáradtak.

Makai Péter, a Jászberény edzője: – Sokszor a kötelező győzelmek megszerzése a legnehezebb. Így voltunk ezzel ma mi is. Sajnos nem tudtam nyugodtan ülni a padon, mert játékunk nagyon hullámzó volt. A második szettet megérdemelten nyerték meg az akkor jobban játszó vendégek, de szerencsére a harmadik játszma végén helyén volt a szívünk. Az első és a negyedik szettben nyújtott játékkal vagyok csak elégedett, s a lányok közül Tóth Andreát tudom kiemelni, aki fontos pillanatokban mindig jó döntéseket hozott.

A Jászberényi RK győzelmével megerősítette második helyét a tabellán, s hátralévő két mérkőzése közül már az egyiket is elég megnyernie, hogy az alapszakasz végén is megőrizze helyezését. Hogy ez a folytatásban mit ér, azt most még nehéz lenne megjósolni, ugyanis információink szerint kérdéses, hogy négyes döntőt rendeznek-e, vagy a csoportelsők mérkőznek az 1-2. helyért, a másodikak pedig a 3-4. helyért az alapszakasz végén.

NB II, nők, Keleti-csoport, alapszakasz, 17. forduló
Jászberényi RK – Röpke SE 3:1 (12, –16, 22, 11)

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 6:4, 12:4, 16:8, 18:10, 22:11, 24:12. 2. játszma: 0:1, 3:3, 3:5, 5:7, 7:10, 10:10, 11:14, 14:19, 16:20, 16:24. 3. játszma: 0:4, 5:4, 7:5, 11:8, 12:11, 13:13, 14:18, 17:18, 17:20, 20:20, 20:22, 24:22. 4. játszma: 2:0, 7:2, 10:2, 15:4, 19:6, 24:10, 24:11

NRC-Kazincbarcika – TFSE-KRA 3:0

(forrás: jaszberenyonline.hu)