Kettős győzelemmel biztosította további élvonalbeli tagságát a Békéscsabai RSE a női Extraliga osztályozóján. A pénteki, hazai sima győzelem után a vasárnap délutáni visszavágón a viharsarkiak 3:1-re nyertek a BITT-Kaposvári NRC otthonában. A somogyiaknak a tavalyi próbálkozás után idén sem sikerült a feljutás. Kialakult a negyeddöntő párosítása.

A pénteki 3:0-s vereség után igazi teher nélkül léphetett pályára a Kaposvár a Békéscsaba ellen, és az első szett rögtön izgalmas, fordulatos csatát hozott, amelynek végén a siker sem maradt el. A játszma első felében három ponttal elhúzott a házigazda, majd egyenlített a játékba lendülő ellenfél. A folytatásban felváltva estek a pontok, és előbb Balajcza Barbara megoldásai lendítettek sokat a somogyiak helyzetén, majd Szombathelyi Szandra nagyszerű felugrásos nyitásaiból merített erőt és előnyt a Kaposvár. 23:23 után rossz békéscsabai nyitás, és vele hazai pont következett, majd Pallag Ágnes hosszú ütése nyomán kialakult a hazai szempontból igen örömteli végeredmény (25:23, 1:0).

A térfélcsere után Balajcza blokkjával és Pálfy ásznyitásával jelezte a házigazda, hogy nem mondott le a bravúr lehetőségéről, 3:1 után azonban zsinórban öt békéscsabai pont következett, és ezután már a látogatók irányították a játékot. Horváth Petra nagyszerű ejtésével egyszer még felzárkózott három pontra a Kaposvár (8:11), ezután azonban már nem volt esélye a csapatnak a fordításra. Fésüs Erzsébet többször is villant a szett közepén, Pallag kemény ütése nyomán pedig már tíz pont volt a két egylet közti különbség. 10:20-nál a viharsarkiak edzője, Nagy Attila lényegében azért kért időt, hogy lepacsizzon lányaival, akik meg is nyerték a szettet, Soós Nikolett ütésével hivatalosan is eldőlt, hogy a Békéscsaba meghosszabbítja Extraliga-tagságát (1:1).

Soós foghatatlan szervái vezették be a harmadik játékrészt, 0:4-nél pedig máris kénytelen volt időt kérni Halász Márta. Ezután sem változott a játék képe, a hazaiak nyitásfogadása szétesett, a Békéscsaba pedig könnyedén szerezte pontjait. 10:18-ról aztán egészen 21:22-ig zárkózott a határtalan lelkesedéssel küzdő kaposvári együttes, és a végén csak egy hosszú nyitás pecsételte meg a hazaiak sorsát (23:25, 1:2). A negyedik szettben Győrbíró Kamilla szemfüles pontjával már 6:2-re vezetett a házigazda, az első technikai szünetben mégis a Békéscsaba járt egy ponttal előrébb... A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, és csak a kiélezett végjátékot követően biztosította sikerét a vendég (23:25, 1:3).

Extraliga, nők, osztályozó, visszavágó

BITT-Kaposvári NRC – Békéscsabai RSE 1:3 (23, –16, –23, –23)
Kaposvár, 150 néző. Játékvezetők: Donkó, ifj. Szabó P.
Kaposvár: Pálfy 1, Balajcza 11, Rák 11, Szombathelyi Sz. 7, Horváth P. 10, Győrbíró 8. Csere: Kondor G. (liberó), Rulek, Ihász, Pintér Zs. 7. Edző: Halász Márta
Békéscsaba: Molcsányi R. 5, Jezerniczki 1, Soós N. 22, Fésüs E. 10, Pallag 9, Sherman 3. Csere: Bucsi (liberó), Bozóné 5, Czina, Horváth V. 1, Jenei, Kerepeczki. Edző: Nagy Attila

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:4, 8:6, 11:8, 14:14, 16:15, 16:17, 17:19, 19:19, 19:21, 22:21, 23:23. 2. játszma: 2:0, 3:1, 3:6, 4:8, 5:8, 5:11, 8:11, 8:16, 9:19, 12:22, 14:22. 3. játszma: 0:4, 1:4, 1:9, 4:12, 7:15, 10:18, 13:18, 16:19, 17:21, 19:21, 22:23. 4. játszma: 6:2, 6:6, 7:8, 12:12, 14:13, 15:16, 17:19, 19:19, 23:23

A párharcot kettős győzelemmel (6:1) a Békéscsaba nyerte.

Halász Márta: – Örülök, hogy sikerült megnehezítenünk ellenfelünk dolgát, s hogy nem feltett kézzel mentünk fel ez alkalommal a pályára. A legvégén találtam meg azt a csapatot, amely tudott volna még erősebb ellenállást kifejteni, de nem volt kérdés a mérkőzés kimenetele.
Nagy Attila: – Kicsit nehezen „szálltunk le a buszról”, de utána magabiztosan játszva hoztuk a kötelezőt. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. A cserek közül van aki élt vele, van aki nem.