Drámai csatában, döntő játszmában fontos győzelmet aratott a Szeged hazai pályán a MAFC ellen a férfi Extraliga 5-9. helyéért zajló középszakaszának hatodik fordulójában. A csongrádiak 2:0-ra, és a harmadik szettben 24:19-re is vezettek, végül mégis csak az ötödik felvonásban sikerült kicsikarniuk a sikert.

Jól kezdett a Szeged, az első szettben egyetlenegyszer, a legelején, 1:0-nál vezettek a vendégek, ezután a csongrádiak végig kézben tartották az irányítást, és hozták a nyitójátszmát, ami lendületet adott nekik. A második szettben is csak az elején volt a MAFC-nál a vezetés, 12:11 után fordítottak a hazaiak, és meglepően simán nyerték a játszmát (2:0).

Ekkor senki sem gondolta, hogy bő húsz perc múlva a körmüket kell majd rágniuk a szurkolóknak. A harmadik szettben már 24:19 is volt a Szegednek, karnyújtásnyira volt a sima győzelem megszerzése. A budapesti csapat azonban összekapta magát, fordított, és nagy csatában 27:25-re megnyerte azt a felvonást, így visszahozta a győzelmi reményeket.

A negyedik játékrészben 11:8-nál fogyott el a szegedi erő, a padlóról felállva egyenlített a MAFC. Jöhetett a befejező ütközet. Jól kezdtek a hazaiak, 5:5 után sikerült 8:5-re meglépniük. Ez megnyugtatta őket, s végül 15:12-re megnyerték a szettet, ezzel a meccset is (3:2).

Extraliga, férfiak, középszakasz, az 5-9. helyért, 6. forduló

HPQ-Szegedi RSE – MAFC-BME-Mapei 3:2 (22, 18, –25, –20, 12)
Szeged, 100 néző. Játékvezetők: Csikós, László É.
Szeged: Torma, Bitó, Makhult, Bondor, Babanyecz, Posztós. Csere: Filius I. (liberó), Csányi R., Strezeneczki. Edző: Mészáros Péter
MAFC: Tari, Vocskó M., Molnár I., Takács G., Szappanos M., Jahn. Csere: Tihanyi (liberó). Edző: Vocskó György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 5:2, 6:5, 8:6, 10:6, 12:9, 15:11, 16:12, 16:14, 19:16, 22:18, 22:21, 24:21. 2. játszma: 2:4, 4:5, 4:6, 5:6, 7:8, 9:8, 10:10, 11:12, 13:13, 16:14, 20:15, 22:16. 3. játszma: 3:3, 5:5, 6:8, 8:8, 12:10, 12:12, 13:15, 16:15, 18:15, 19:18, 24:18, 24:25. 4. játszma: 3:1, 8:5, 11:8, 14:14, 15:16, 16:18, 18:22, 20:23. 5. játszma: 3:3, 5:5, 8:5, 10:8, 14:10

Mészáros Péter: – Könnyű 3:0 helyett nehéz 3:2.
Vocskó György: – A szombati győzelem után kicsit magabiztossá vált csapatunk, és későn vettük fel a nagyon jól játszó Szeged ritmusát. Az ötödik játszmában lelkesebbek voltak a hazaiak.

Csepel – Dági KSE 1:3 (–18, –17, 24, –21)
Csepel, 200 néző. Játékvezetők: Bátkai-Katona, Prukner
Csepel: Pajor, Buzás, Tamasi, Budaházi, Kunert, Daróczi. Csere: Fogl (liberó), Szabó-Erdélyi, Lipcsei. Edző: Tamás Zoltán
Dág: Oszuska G., Pollák, Horváth G., Oszuska II Z., Jánossy, Szauter P. Csere: Zirigh (liberó), Szombath, Bársony. Edző: Oszuska I Zoltán