Százszázalékos eredménnyel zárta az első hétvégét a női Extraliga 5-8. helyéért zajló középszakaszában az Újpesti TE. A pénteki, kiélezett és fárasztó, Békéscsaba elleni győztes mérkőzés után vasárnap a Nyíregyházi Főiskola SE otthonában nyert az UTE 3:0-ra. A meccs képgalériája ide kattintva megtekinthető!

Az újpesti lányok a szombati napot közös regenerálódással töltötték, ami csapatépítésnek is remek volt. A vendégek játékán nyomokban sem volt fellelhető a pénteki energiavámpír Békéscsaba elleni meccs. Végig koncentráltan tudtak játszani, ez eredményezte a megkérdőjelezhetetlen 3:0-s győzelmet érő végeredményt.

Legközelebb január 19-én, szerdán lép pályára az UTE, amely a Magyar Kupában a Vasas ellen játszik a négy közé jutásért.

Extraliga nők, középszakasz, az 5-8. helyért, 2. forduló

Nyíregyházi Főiskola SE – Újpesti TE 0:3 (–15, –17, –12)
Nyíregyháza, 200 néző. Játékvezetők: Csikós, Nagy L.
Nyíregyháza: Botos 7, Akimova 1, Szikszai 6, Czipták 1, Sipos Z. 3, Roma F. 4. Csere: Török Sz. (liberó), Sipos T. 3, Morvai, Savic. Edző: Kolozsi János
Újpest: Papizsanszkaja 2, Szombathelyi K. 5, Várhegyi 6, Rácz 10, Kapuvári 16, Kovács T. 8. Csere: Ancsin I., Nagy F. (liberók), Lutter E., Ancsin K. 1, Hadnagy, Runge 1. Edző: Farkas Mihály

Az eredmény alakulása, 1. játszma (20 perc): 1:0, 1:3, 5:4, 6:6, 6:10, 10:15, 10:20, 14:23. 2. játszma (23): 0:3, 4:4, 11:10, 11:15, 14:20, 14:23. 3. játszma (20): 2:1, 7:8, 7:11, 9:14, 9:19, 11:23

Ásznyitás: 1–8
Rossz nyitás: 6–11

Kolozsi János: – Az újpesti szurkolóknak is köszönhetően remek hangulatú meccs részesei lehettünk. Egy igazán jó csapattal játszottunk, ma csak ennyire futotta.
Farkas Mihály: – A lényeg az, hogy egy fárasztó és sikeres Békéscsaba elleni mérkőzés után rendkívül koncentráltan játszottunk ma. Nagyon nehéz sorozat előtt vagyunk, hiszen szeretnénk az alapszakasz ötödik helyén végezni, míg a Magyar Kupában a négy közé jutás a célunk. A csapatom kiváló teljesítményt nyújtott a hétvégén, és nem utolsósorban csapatként is kitűnőre vizsgázott. Remélem, ez a kezdeti lendület sokáig kitart még. Fantasztikus érzés, hogy egy komolyabb szurkolótábor verbuválódott körénk, a pénteki mérkőzésen is ők űzték-hajtották a lányokat, de külön örömmel tölt el, hogy hatvan újpesti szurkoló kísért bennünket el a messzi Nyíregyházára is, ahol majdhogynem hazai hangulatot teremtettek nekünk. Köszönjük a biztatást és reméljük, hogy játékunkkal mi is örömet tudtunk nyújtani a szurkolóinknak.

(forrás: szon.hu, UTE)