Újra szépen menetel az Újbuda

2010.11.15. 00:38

Feledtette a Veszprém elleni hazai vereséget és gyatra játékot az Újbuda TC a női NB I-ben, hiszen az Eger pénteki legyőzése után vasárnap, a női NB I alapszakaszának kilencedik fordulójában hazai pályán 3:1-re megverte a Szolnokot.

Repülőrajtot vettek a fővárosiak, 12:3-as vezetéssel indult az első szett. A Szolnok gyorsan összekapta magát, előbb felzárkózott, majd át is vette a vezetést. Hiába talált magára az Újbuda a szett végére, 26:24-re a vendégek nyerték az első játszmát (0:1). A második szettben a szolnoki lányok rajtoltak jobban, és a játszma közepéig magabiztosan vezettek, Már-már elúszni látszott a játszma a hazaiak számára, de a hihetetlen feltámadás és küzdeni akarás egyenlítést eredményezett (26:24, 1:1).

A harmadik etapban is a Szolnok rajtolt jobban, 9:2-re ellépett, majd a játszma közepére alábbhagyott a lendülete, felzárkózott az Újbuda, és szintén kétpontos különbséggel behúzta a harmadik játékrészt (25:23, 2:1). A negyedik játszmában 18:18-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor hirtelen meglépett az Újbuda, amely mindent megfogott mezőnyben és pontosan támadott, ezzel pontot tett a találkozó végére (25:20, 3:1).

Hullámzó játékot és nagyon küzdelmes labdameneteket láthatott a közönség, volt, hogy percekig nem esett le a labda, de ezúttal az Újbuda jobban akart, küzdött, így megérdemelten győzött másfél óra alatt.

NB I, nők, alapszakasz, 9. forduló
Újbuda TC – Szolnoki RK-SI 3:1 (–24, 24, 23, 20)

8. Kalocsa 10 pont (8:22)
A Szolnok és a Kalocsa egy meccsel kevesebbet játszott, egymás elleni mérkőzésüket november 28-ra halasztották.

(forrás: Szivacs)