Megszerezte az új évad első hazai győzelmét a Kaposvári RSE a férfi Közép-európai Ligában. A somogyiak alapszakaszbeli negyedik mérkőzésükön az osztrák Aon hotVolleys Wien ellen nyertek nagy csatában 3:1-re.

A nyári szünetben tulajdonképpen meggyengültek a bécsiek, de nem véletlenül, hiszen jövőre a csehekkel együtt ők rendezik az Európa-bajnokságot, és a felkészülés jegyében – két kivételtől eltekintve – csak hazai játékosokkal vágtak neki a szezonnak. Reális győzelmi esélyekkel lépett pályára a magyar bajnok, a fiúk először szerepeltek az új szezonban, tétmérkőzésen a Városi Sportcsarnokban, és az első szettben sokáig jól alakultak a dolgok. A Kaposvár szinte végig vezetett két-három ponttal, de a korábbi, Posojilnica Aich/Dob elleni meccshez hasonlóan ezúttal sem sikerült feltenni az i-re a pontot. 23:20 után egyenlített a lelkes ellenfél, de a somogyiaknak még 24:23 után sem sikerült begyűjteniük a záró találatot. Ehelyett fordított a Bécs, és egy nyitásfogadási hiba után a játszmagyőzelmet is bezsebelte (24:26, 0:1).

A térfélcsere után három gyors ponttal indított az osztrák együttes, a hazaiak 1:5 után kezdtek lassan magukra találni. A magyar csapat az első technikai szünetben már vezetett, a másodikban pedig négy pont volt az előnye. A somogyi együttes ezúttal nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából. A hajrában előbb Bagics Balázstól, majd Nagy Józseftől láthattak két-két remek ászszervát a nézők, amivel el is dőlt a szett sorsa (25:17, 1:1).

A harmadik játékrészben sokáig szorosan alakult az eredmény, majd meglépett a Kaposvár. A vendégek jól küzdöttek, és 17:17-nél utolérték ellenfelüket. Ezzel azonban el is lőtték az összes puskaporukat: a hazaiak sebességet váltottak, és állva hagyták őket. 22:17 után már nem volt nehéz a somogyiak dolga, így végül ezt a játszmát is biztosan hozták (25:19, 2:1).

Vendégpontokkal indult a negyedik játszma, a házigazda a ponterős feladó, Kaszap Tamás blokkjával egyenlített 6:6-nál, majd néhány perccel később a vezetést is átvette. A folytatásban fej-fej mellett haladt a két csapat, majd nyerő helyzetbe került a Bécs, de a jól küzdő házigazda 17:20-ról is fordítani tudott. Az utolsó pontot Csoma Krisztinán blokkjával harcolta ki a magyar bajnok, ezzel megérdemelten nyerte meg a bő másfélórás ütközetet.

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz, 3. forduló

Kaposvári RSE – Aon hotVolleys Wien (osztrák) 3:1 (–24, 17, 19, 23)
Kaposvár, 300 néző. Játékvezetők: Hranic, Milinovic (horvátok)
Kaposvár: Kaszap 8, Bagics Balázs 11, Nagy J. 11, Schulcz 11, Hoboth Á. 11, Csoma 10. Csere: Dömötör, Deák (liberók), Szabó A., Magyar. Edző: Kántor Sándor
hotVolleys: Frühbauer 9, Wohlfahrtstetter 6, Laimer 21, Togan 13, Nemec 8, Binder 3. Csere: Kroiss (liberó), Trütmann, Kamenica. Edző: Zoran Nikolic

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 8:5, 11:10, 13:13, 16:13, 23:20, 23:23, 24:23, 24:25. 2. játszma: 0:3, 1:5, 7:7, 8:7, 11:8, 16:12, 22:16, 24:17. 3. játszma: 3:2, 7:4, 8:6, 14:10, 16:13, 17:17, 22:17, 24:18. 4. játszma: 0:3, 1:5, 6:6, 7:8, 12:14, 15:16, 17:20, 20:20, 23:23, 24:23

(forrás: kapos.hu)

Címkék: bécs kaposvár röplabda wien közép európai liga hotvolleys