A Kaposvári RSE 3:1-re kikapott korábbi játékosa, Kovács I Zoltán csapata, a szlovén OK Salonit Anhovo Kanal vendégeként a férfi Közép-európai Liga alapszakaszában, a 17. fordulóból előrehozott mérkőzésen. A magyar center végigjátszott a találkozót, 11 pontot szerzett. A meccs részletes statisztikája ide kattintva megtekinthető!

Egy újabb mintegy hétórás utazás, egy könnyű és gyors ebéd, valamint jó néhány film megtekintése után érkezett meg a szlovén városba a Kaposvár csapata. Az Anhovo előző nap négy szettben kikapott az osztrák Hypo Tirol Innsbrucktól, a vendégek 3:0-ra verték a horvát OK Mladost Marina Kastela csapatát. Nem változott a magyar bajnok kezdőcsapata, a házigazdáknál a kezdőben kapott szerepet a somogyi megyeszékhelyről érkező center, Kovács I Zoltán.

Sokat kockáztatott nyitásban az első szettben mindkét együttes, aminek több rontás volt az eredménye. Mindkét technikai időnél a hazaiaknál volt az előny, akik könyörtelenül bombázták a kaposváriak térfelét és sikerült meglógniuk két ponttal. A játszma végén még sikerült egyenlíteniük a magyaroknak, de két jó blokknak köszönhetően lépéselőnybe került az Anhovo.

Rosszul kezdte a második felvonást a kaposvári együttes, rossz nyitásfogadások, rontott nyitások jellemezték ekkor a játékot. Továbbra sem találták a játék ritmusát a látogatók, 13:7-es hazai vezetésnél kért időt Kántor Sándor edző. A hibáktól továbbra is bizonytalan volt a vendégek játéka, a házigazdáknál pedig Kovács I Zoltán és Tomas Andel szorgalmasan termelte a pontokat. Nagy Józsefet Szabó Alpár váltotta, de sajnos a csere sem rázta fel a magyar bajnokot, így a második szett is a szlovénoké lett.

A harmadik szett elején Németh Ferenc kapott lehetőséget, és Szabó is maradt. 6:4-nél a házigazdáknak kellett időt kérniük, de továbbra is a vendégek irányították a játékot. Az alapjátékban javultak a somogyiak, ennek volt köszönhető, hogy a második technikai időnél hárompontos előnynél szusszanhattak egyet. Csoma Krisztián pontjainak köszönhetően tartotta előnyét a Kaposvár, de 19:23-nál mégis Kántor Sándornak kellett időt kérnie, és sikerült is szépíteni.

Németh bombaszervájával és Csoma ütésével kezdődött a negyedik szett. 6:3-nál kaposvári időkérés következett, de nem sok változást hozott az egyre fáradtabb együttes képét mutató vendégek játékában. A bombaformában játszó cseh légióst, Tomas Andelt továbbra sem tudták tartani a kaposváriak és a szervák hatékonysága sem volt az igazi. Négypontos hátrányból állt fel a szett hajrájában a magyar bajnok, de megint jött Andel és ismét kétpontos volt a hátrány. Az első játszma- és mérkőzéslabdát még sikerült hárítani, de végül a rutinosabb és frissebb házigazda nyerte a szettet és ezzel a mérkőzést.

Közép-európai Liga, férfiak, alapszakasz, a 17. fordulóból előrehozott mérkőzés

OK Salonit Anhovo Kanal (szlovén) – Kaposvári RSE 3:1 (24, 19, –21, 26)
Kanal, 450 néző. Játékvezetők: Rajkovic, Stipanicev (horvátok)
Anhovo: Kovács I Z., Jose Dos Santos, Paliska, Andel, Krivec, Orel. Csere: Paravan (liberó), Kovacic, Sabec. Edző: Dragutin Suker
Kaposvár: Kaszap, Hoboth Á., Bagics Balázs, Schulcz, Nagy J., Csoma. Csere: Dömötör (liberó), Szabó A., Németh F. Edző: Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 3:3, 8:7, 12:9, 15:14, 18:16, 19:19, 21:19, 23:21, 23:23. 2. játszma: 2:0, 4:1, 8:4, 10:7, 14:7, 15:11, 16:12, 18:15, 21:16, 23:17. 3. játszma: 2:0, 4:6, 7:8, 7:12, 9:13, 13:16, 14:19, 15:21, 18:22, 19:24. 4. játszma: 3:1, 6:3, 8:4, 12:7, 16:11, 16:13, 19:15, 21:19, 22:22, 24:22

Címkék: kaposvár röplabda kovács zoltán kanal anhovo salonit kaposvári rse