Az Olaszországban zajló férfi világbajnokságon már a második fordulót rendezték a középdöntőben.

A G-csoportban nem sikerült a németeknek meglepetést okozniuk, hisz bár az első szettet megnyerték a házigazda olaszok ellen, végül 3:1-es vereséget szenvedtek. Ifj. Grózer György támadásait remekül megfogta az itáliai csapat (33 labdából mindössze 11 pont), Simone Parodi, Cristian Savani és a csereként beszálló Michal Lasko pedig tett arról, hogy támadásban is jól muzsikáljanak az olaszok az ötezer néző előtt megrendezett találkozón. Ha a házigazdák szombaton legyőzik Puerto Ricót, csoportelsőként juthatnak tovább a következő kanyarba.

A H-csoport második találkozóján javított a kubai válogatott: a szerbek elleni vereség után három szettben győzte le Mexikót, az utolsó játékrészben valóságos gálaelőadást tartva. A karibi együttesben Yoandi Leal előző meccsen összeszedett bokasérülése nem volt komoly, olyannyira nem, hogy 16 pontjával csapata legeredményesebbje volt. Mellette Wilfredo Leon is tíz pont fölött zárt (13), míg a mexikóiaknál egyetlen kétszámjegyű teljesítmény sem akadt. A kubaiak csapatkapitánya, Robertlandy Simón a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón nem győzte hangsúlyozni, hogy számukra most kezdődik igazán a világbajnokság... A közép-amerikaiaknak tehát komoly terveik vannak a folytatást illetően!

Az I-csoportban megtörtént a pénteki nap talán legnagyobb meglepetése, hiszen az eddig hibátlanul teljesítő oroszok 2:0-s vezetésről kaptak ki Spanyolországtól! Némi túlzással állíthatjuk, hogy Ibán Pérez egymaga nyerte meg a találkozót az ibériaiaknak: a több poszton is bevethető játékos 30 pontot termelt (ez eddig rekord a tornán), így elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy csapata legyőzte a legjobbját, Makszim Mihajlovot csak ez első két szettben pályán tartó Oroszországot. Érdekesség, hogy míg az oroszok ezzel a vereséggel is biztosan továbbjutottak, a spanyoloknak ugyanehhez mindenképpen le kell győzniük Egyiptomot a záró fordulóban. Ha ezt megteszik, csoportelsők lesznek.

Az L-csoportban továbbra is szenved az olimpiai címvédő Egyesült Államok. Alan Knipe szövetségi kapitány csapata a csehek elleni vereség után csak öldöklő, ötjátszmás küzdelemben tudta legyűrni Kamerun válogatottját. Az afrikaiaknál remek formában játszott a japán Szakai Blazers csapatának légiósa, Jean Patrice Ndaki Mboulet: az ütőjátékos egymaga 29 pontot vállalt csapata 93 egységéből. Ám hogy végül egyedül kevésnek bizonyult, arról amerikai részről Clayton Stanley (27 pont) és a csapatkapitány, William Priddy (26 pont) gondoskodott. Az amerikaiak ezzel nagy valószínűséggel továbbjutottak csoportjukból, ám a játékuk elég sok kívánnivalót hagy maga után. Erre utal Knipe és Priddy meccs utáni nyilatkozata is, akik nemes egyszerűséggel inkább utcai harchoz, mintsem röplabdameccshez hasonlították a két csapat péntek esti találkozóját.

Az M-csoport második mérkőzésén a franciák életben tartották továbbjutási reményeiket, miután egy simább, és két szoros szettben 3:0-ra legyőzték Japánt. De hogy ne legyen teljes a gallok öröme, arról Antonin Rouzier gondoskodott: a Stade Poitevin mindössze 24 éves játékosa a harmadik szettben rosszul fogott talajt, bal bokája a teste alá fordult, így le kellett cserélni. Az első hírek szerint könnyen lehet, hogy a franciák egyik legjobbja már nem léphet pályára ezen a világbajnokságon, ami mindenképpen nagy érvágás lenne az Európa-bajnoki ezüstérmes számára.

Az N-csoportban megvan az első végleges búcsúzó, miután a lengyelek második csoportmeccsüket is elvesztették, a közép-európaiak ezúttal a bolgároktól kaptak ki 3:0-ra, így utazhatnak haza, és a játékosok készülhetnek a klubszezonra. Mondjuk az is igaz, hogy bravúr lett volna továbbjutniuk abból a csoportból, ahol az előző világbajnokság első és harmadik helyezettje szerepelt rajtuk kívül... A bolgároknál a csapatkapitány Vladimir Nikolov igazán elemében volt, 22 ponttal segítette győzelemhez csapatát. Emellett feltűnő volt a két csapat blokkolása közötti különbség, hiszen míg a későbbi győztesek tízszer hárították pontot érően ellenfelük akcióit, ugyanez a szám a lengyeleknél csupán kettő volt. A bolgárok készülhetnek a brazilok elleni csoportrangadóra.

Férfi világbajnokság, Olaszország, középdöntő, 2. forduló

G-csoport: Németország–Olaszország 1:3 (21, –18, –21, –18). Az állás: 1. Németország 3 pont/2 mérkőzés, 2. Olaszország 2/1, 3. Puerto Rico 1/1
H-csoport: Mexikó–Kuba 0:3 (–17, –25, –15). Az állás: 1. Kuba 3 pont/2 mérkőzés, 2. Szerbia 2/2, 3. Mexikó 1/1
I-csoport: Spanyolország–Oroszország 3:2 (–17, –22, 21, 20, 13). Az állás: 1. Oroszország 3 pont/2 mérkőzés, 2. Spanyolország 2/1, 3. Egyiptom 1/1
L-csoport: Kamerun–Egyesült Államok 2:3 (23, –14, 25, –20, –7). Az állás: 1. Egyesült Államok 3 pont/2 mérkőzés, 2. Csehország 2/1, 3. Kamerun 1/1
M-csoport: Japán–Franciaország 0:3 (–19, –22, –23). Az állás: 1. Franciaország 3 pont/2 mérkőzés, 2. Argentína 2/1, 3. Japán 1/1
N-csoport: Bulgária–Lengyelország 3:0 (22, 18, 17). Az állás: 1. Brazília 2 pont/1 mérkőzés, 2. Bulgária 2/1, 3. Lengyelország 2/2